nu.org.ua

НБУ та Фонд гарантування вкладів планують відшкодовувати більше 200 тис. грн

  Це передбачено планом реформування системи гарантування вкладів клієнтам збанкрутілих банків

  Нацбанк України та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планують підвищити розмір гарантованої суми відшкодування за депозитами збанкрутілих банків. Про це йдеться у Звіті про фінансову стабільність регулятора, передає прес-служба НБУ.

  Як зазначається, наразі Нацбанк розробляє план реформування системи гарантування вкладів клієнтам збанкрутілих банків. Наразі сума гарантованого депозиту в Україні є найнижчою в Європі (за винятком Молдови) і становить менше 200 тис. грн, або $8 тис. в еквіваленті. Натомість, у країнах ЄС передбачено страхову суму в розмірі €100 тисяч.

  Як зазначили в НБУ, вже наступного року держава може підвищити розмір обов’язкової суми відшкодування вкладів. Наразі в НБУ та ФГВФО вагаються спрогнозувати, на скільки підвищать державну гарантію. "Це питання знаходиться на обговоренні. Рішення не прийняте", – прокоментувала  голова НБУ Валерія Гонтарева, передає "НВ".

  "Поки що ми дискутуємо, говорити про будь-які рішення рано. Тому пропозиції щодо суми гарантування різні", - додав заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Андрій Оленчик. 

  Як відомо, з січня 2014 року до грудня 2016 року до Фонду було передано 84 неплатоспроможних банки. Фонд виплатив вкладникам більше 80 мільярдів гривень. "Оскільки на таке навантаження система гарантування вкладів не розрахована, то ФГВФО мусив запозичити кошти у держави під ці виплати. Тому у Фонді наголошують, що підвищення гарантованої суми не можливе без зниження фінансового навантаження на сам Фонд", - йдеться у повідомленні.

  "Якщо в НБУ і у Фонді гарантування домовляться, то у Верховній Раді не буде проблем з таким законом – тут є турбота про виборця, це позитивний момент для всіх партій", – зазначає аналітик банківського сектора групи ICU Михайло Демків.

  Нагадаємо, напередодні НБУ продовжив обмеження на валютному ринку через фінансові ризики.

  Попередній матеріал
  На Київщині п'яний чоловік стріляв у колишнього бізнеспартнера
  Наступний матеріал
  У Сіднеї зафіксували температурний рекорд: майже +40 градусів

  НБУ продовжив обмеження на валютному ринку через фінансові ризики

  В НБУ розповіли про банківську реформу та зміни у системі на 2017 рік

  НБУ очікує на новий транш від МВФ на початку 2017 року

  Фонд гарантування вкладів продасть активи 30 банків-банкрутів