НБУ НБУ

В НБУ розповіли про банківську реформу та зміни у системі на 2017 рік

  Регулятор і надалі вимагає розкриття банками інформації про їхній фінансовий стан

  Уже 2017 року Національний банк планує провести масштабну реформу державних банків, а також розпочати лібералізацію системи валютного регулювання. Про це йдеться у Звіті про фінансову стабільність, опублікованому на сайті регулятора.

  "Наступного року Національний банк планує продовжити поступове послаблення тимчасових обмежень та розпочати лібералізацію системи валютного регулювання в цілому. У планах на І квартал 2017 року – оприлюднити проект нового закону "Про іноземну валюту", який подолає зарегульованість валютного законодавства та закладе принципи нового регулювання", - повідомили в НБУ.

  Крім того, на 2017 рік запланована розробка концепції гармонізації банківського регулювання з рекомендаціями Базельського комітету та Директивами ЄС. У планах регулятора також розробити новий норматив ліквідності LCR, який має суттєво посилити стійкість банків до шоків ліквідності.

  Повідомляється також, що регулятор і надалі посилюватиме вимоги до публічного розкриття банками інформації про їх фінансовий стан.

  Читайте також: Якщо співпраця з МВФ не відновиться на початку 2017, економічна ситуація в Україні значно погіршиться - Гонтарева

  У НБУ також наголосили, що ключовим завданням на 2017 рік є посилення захисту прав кредиторів. Відтак, Нацбанк очікує, що ВР допоможе банкам зменшити ризики та почати кредитувати, якомога швидше ухваливши законопроекти про кредитний реєстр, про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів та закон, що захищає права кредиторів.

  "Також слід зрушити з місця реформу державних банків. Нарешті, забезпечити повноцінну реалізацію закону про фінансову реструктуризацію, який дозволяє відновити платоспроможність життєздатних позичальників та оздоровити баланси банків", - зазначають у Нацбанку.

  Наразі відомо, що НБУ пропонує банкам продовжити трансформацію бізнес-моделей, щоб вийти на стійкі прибутки, розпочати підготовку до впровадження стандарту звітності IFRS 9, який змінює принципи оцінки кредитних ризиків.

  Нагадаємо, за даними регулятора, платіжний баланс України за дев'ять місяців зведений із профіцитом в $1 мільярд.

  Попередній матеріал
  Блогер із Росії попросив притулку в Україні – ДПСУ
  Наступний матеріал
  Березовець: СБУ вже могла б порушити кримінальну справу проти Савченко

  НБУ очікує на новий транш від МВФ на початку 2017 року

  Платіжний баланс України за дев'ять місяців зведений із профіцитом в $1 мільярд – НБУ

  Міжнародні резерви НБУ: Гонтарева озвучила новий прогноз

  Економічних підстав для падіння гривні в Україні немає – Данилишин