НБУ
НБУ 5.ua

НБУ про падіння гривні: ситуація повністю контрольована

  Регулятор має можливості для контролю за процесом

  Поточна ситуація на валютному ринку залишається повністю контрольованою, а волатильність обмінного курсу гривні не виходить за розумні межі і узгоджується з інфляційними цілями Національного банку України. Про це заявив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук в ефірі одного з українських телеканалів, передає УНІАН.

  "Ситуація повністю контрольована. Та волатильність, яка є, не виходить за межі надмірної. Динаміка обмінного курсу залишається узгодженою з нашими цілями по інфляції 12% в цьому році та 8% у наступному. У нас є можливості для контролю за процесом", – зазначив представник Нацбанку.

  Ніколайчук також підкреслив, що коливання курсу гривні в нормальних межах – 10-20% у середньостроковому періоді – це нормальне явище для режиму гнучкого обмінного курсу, тому такі коливання не повинні викликати занепокоєння. 

  "Зазвичай нормальними вважаються коливання на середньостроковому періоді до 10-15-20%. Багато залежить від того, які є фундаментальні умови. Коли в декілька останніх років спостерігався цикл на зниження цін на сировинні товари, то валюти таких розвинених країн як Австралія, Канада – тобто в розвинених країнах зі стійкою тенденцією до інфляційного таргетування, з усталеною монетарною політикою, з якірними інфляційними очікуваннями – навіть у цих країнах спостерігалася значна девальвація їх валют щодо долара США, протягом року – до 25-30%", – повідомив він.

  Дивіться також: Бюджетний процес відбуватиметься в парламенті дуже складно – політолог

  Водночас, в НБУ зазначили, що динаміка обмінного курсу в Україні до кінця року буде залежати від того, якими будуть фундаментальні фактори, як змінюватимуться ціни на основні товари експорту, наскільки успішно проводитимуться реформи, наскільки досконалим буде проект бюджету, який зараз обговорюється.

  "Сказати на якому рівні він буде – 20, 30… НБУ традиційно не оголошує ніяких орієнтирів (щодо курсу), щоб не давати хибних сигналів", – заявив представник НБУ.

  Водночас, у НБУ вважають, що продовження співробітництва з МВФ не є вирішальним фактором для визначення динаміки обмінного курсу, проте програма з МВФ дає чіткий сигнал для інвесторів, економічних агентів і є важливим психологічним фактором для населення. 

  Нагадаємо, у вересні стало відомо про зниження курсу гривні. У Кабміні це пояснили сезонними коливаннями та спрогнозували стабільну ситуацію на валютному ринку найближчим часом.

  Попередній матеріал
  Донька Умерова розповіла останні подробиці у справі батька
  Наступний матеріал
  "Антонов" розповів про проект будівництва "Мрії-2" та поставки для Міноборони
  Теги:
  Loading...

  У Кабміні пояснили падіння гривні

  Зміцнити гривню: Нацбанк виставить на валютний аукціон $30 млн

  Нацбанк пояснив причину ослаблення гривні

  Уряд затвердив бюджетну резолюцію і встановив курс гривні на 2017 рік