5.ua

НБУ дозволив банкам використовувати електронні документи під час обміну валюти

  Ухвалене рішення дасть змогу банкам прискорити обслуговування клієнтів при проведенні валютних операцій

  Національний банк України надав можливість банкам і їх клієнтам при купівлі та перерахуванні іноземної валюти застосовувати сучасні комунікаційні технології й електронні документи, а також копії документів в електронному вигляді. Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №366, яка набуває чинності з 12 серпня. 

  Так, у банках можна буде проводити операції купівлі, обміну й перерахування іноземної валюти для клієнтів на підставі не лише оригіналів документів, як це було раніше, а й їх копій. При цьому як оригінали, так і копії документів клієнти зможуть подавати в банк і в електронному, і в паперовому вигляді на свій розсуд.

  "Копії документів в електронному вигляді будуть створюватися клієнтами шляхом сканування з оригіналу, засвідчення електронним цифровим підписом і передачі в банк засобами програмно-технічного комплексу "клієнт-банк" тощо", – мовиться в повідомленні. 

  Втім, Нацбанк зберіг вимогу надавати винятково оригінали документів про джерела походження гривневих коштів для фізичних осіб-нерезидентів.

  Крім того, як зазначив НБУ, банки зможуть не проставляти відмітку на оригіналах документів, на підставі яких була куплена або переведена іноземна валюта, так само як і на копіях цих документів, а самостійно здійснюватимуть контроль за обсягами купленої валюти.

  Як зазначається, ухвалене рішення дасть змогу банкам прискорити обслуговування клієнтів при проведенні валютних операцій за їх дорученням, автоматизувати процеси обробки і зберігання документів. У свою чергу, для клієнтів спрощується процес надання необхідних документів для купівлі й перерахування валюти.

  Нагадаємо, Національний банк України спрощує для населення порядок купівлі/продажу іноземної валюти.

  Попередній матеріал
  NASA показало відео розірваної сонцем комети
  Наступний матеріал
  Генштаб ЗСУ відмовився від нової хвилі мобілізації – Полторак
  Теги:
  Loading...

  Полторак: Міноборони реформують до 2018 року

  У НАБУ заявили, що судове рішення про обшук у них – незаконне

  Російська валюта б‘є нові рекорди падіння: євро перевищило 54 рубля

  Російська валюта почала день із нового падіння – курс долара перевищив 65 рублів