Утеплення будинків
Утеплення будинків http://www.sq.com.ua

Зубко пояснив, навіщо Євросоюзу давати гроші на енергоефективність в Україні

ЄС, підтримуючи Україну, підтримує вже фактично державу, яка рухається по угоді імплементації європейських директив

Сьогодні нам потрібно говорити не про вартість газу, а про обсяг рахунків, які нині приходять споживачам. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Зубко сказав, що кожна європейська країна думає не про те, щоб не зменшити вартість газу або електроенергії, а про те, щоб ця ціна була справедливою. І зробити так, щоб обсяг споживання – бо це одна з двох складових рахунку – був меншим. "І коли я чую, що потрібно зменшити в два рази, потрібно придумати пільгову ціну для населення, – це шлях в нікуди. Нам потрібно думати про інші речі – яким чином зменшити обсяг споживання в чотири рази", – додав Зубко.

Він також сказав, що задля кращого збереження ресурсу в Україні запустять Фонд енергоефективності. Частину грошей на Фонд енергоефективності – це 100 мільйонів євро – надасть ЄС.

На запитання ведучої, навіщо це Європі, Зубко відповів: "По-перше, ЄС чітко розуміє, що питання незалежності країни, яка підписала угоду про імплементацію з Євросоюзом, – це питання енергонезалежності. А питання енергонезалежності – це питання енергоефективності і зменшення споживання енергії. Україна на сьогодні споживає в 3-4,5 рази більше енергії для того, щоб, по-перше, забезпечити якість ЖКГ, а по-друге, це ще питання енергоефективності промисловості, конкурентної продукції, енергоефективності в транспорті й енергетиці. Це ЄС розуміє дуже чітко, що сьогодні, підтримуючи Україну, він підтримує вже фактично країну, яка рухається по угоді імплементації європейських директив. А також для Європи це відкриття величезного ринку для інвестицій в енергоменеджмент і будівельні матеріали".

Зубко також розповів, що потрібно запровадити, аби Україна стала більш енергоефективною:

  • Перше. Потрібно запустити сертифікацію будинків. Це коли ОСББ чітко розуміють, в якому вони стані та що їм потрібно робити.
  • Друге. Запустити інститут енергоаудиторів. І перші енергоаудитори вже сертифіковані і працюють з ОСББ для того, щоб надати рекомендації та сертифікати.
  • Третє. Держава продовжує надавати теплі кредити. Тільки на ОСББ в цьому році було спрямовано 300 мільйонів гривень. І це залучило 1 млрд гривень на термомодернізацію будівель. В тому числі, які вже пройшли модернізацію і зменшили свої споживання в чотири рази.
  • Четверте. Запуск фонду енергоефективності. Саме фонд надаватиме 50% грантової допомоги по заходам енергоефективності та технічну підтримку енергоефективності. Це, зокрема, для багатоповерхового сектора, ОСББ і для будинків. Фонд має запрацювати у 2019 році. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Засідання Радбезу ООН щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України – відео
Наступний матеріал
Дзідзьо: Треба всіх позбавити звання "Народний артист"
Loading...

Комунальні рахунки можна зменшити в 4 рази: Зубко розповів, як саме

"Французькі компанії готові заходити в Україну": Зубко розповів, які напрями найбільше зацікавили інвесторів

В Україні вперше запровадять контроль за якістю опалення

В Одесі у будинку виявили тіло батька та його 8-річної доньки

Здорожчання газу: як це вплине на платіжки за опалення і гарячу воду

В Україні зростуть тарифи на опалення та гарячу воду – Рева