Криптовалюта
Криптовалюта cnbc.com

Нацбанк детально роз'яснив, чому в Україні не визнають криптовалюту

  Більшість регуляторів країн світу, зокрема і Європейський центробанк, обережно підходять до законодавчих ініціатив щодо криптовалюти

  У Національному банку України пояснили, чому в Україні не визнається криптовалюта. Один із важливих факторів – правовий статус криптовалюти, зазначають у прес-службі НБУ.

  "Переконані, що складна правова природа криптовалют не дозволяє визнати їх ані грошовими коштами, ані валютою і платіжним засобом іншої країни, ані валютною цінністю, ані електронними грошима, ані цінними паперами, ані грошовим сурогатом. Разом з тим ми, фінансові регулятори України, продовжуємо опрацювання питання правового статусу криптовалют та законодавчого врегулювання операцій з ними, беручи до уваги позицію регуляторів інших країн та останні тенденції в розвитку таких технологій", – йдеться в повідомленні.

  У НБУ зазначають, що більшість регуляторів інших країн світу, у тому числі Європейський центробанк, обережно підходять до законодавчих ініціатив щодо криптовалюти та віртуальної валюти.

  Натомість в Україні криптовалюта не підпадає під режим врегулювання валютного законодавства. Серед основних причин:

  • не підпадає під режим регулювання обігу електронних грошей та використання як платіжних засобів (не існує у формі банкнот, монет, записів на рахунках у банках, вона не може бути визнана грошима) ;
  • криптовалюта не має прив'язки до грошової одиниці жодної з країн світу (не може бути законним платіжним засобом іншої держави або валютною цінністю);
  • не випускається банком і не є грошовим зобов'язанням певної особи, тому не може бути визнана електронними грошима;
  • також не підпадає під цивільно-правові відносини щодо врегулювання діяльності з цінними паперами;
  • не має встановленої форми з відповідними реквізитами, відсутній грошовий знак. 

  Крім того, у Нацбанку зазначають: діяльність, пов’язана з операціями купівлі, продажу, обміну та конвертації у криптовалюти, несе велику кількість ризиків.

  До таких ризиків відносять, зокрема:

  • можливість втрати коштів через крадіжку (наприклад у результаті кібератак на платформи обміну криптовалюти);
  • відсутність гарантій щодо повернення інвестованих коштів у криптовалюти (не гарантуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб)
  • можливість шахрайства (кошти можуть бути використані для побудови фінансових пірамід. Єдиною доступною формою правового захисту може бути кримінальне провадження. Через невизначений статус криптовалют державні установи із захисту прав споживачів в Україні не матимуть правових підстав для допомоги як інвесторам, так і користувачам);
  • складність використання звичайних методів оцінки ринкової вартості активів у криптовалютах;
  • значні цінові коливання криптовалют та суміжні з ним ризики;
  • відсутність інфраструктури (не є загальноприйнятими в торговельно-сервісних мережах. Вони не є законним засобом платежу та не є валютою).
  Попередній матеріал
  Журналістів Russia Today позбавили акредитації в Конгресі США
  Наступний матеріал
  Вищий госпсуд нарешті повернув "Межигір'я" у власність держави
  Loading...