Криптовалюта
Криптовалюта cnbc.com

"Легалізація криптовалюти в Україні": У ВР запропонували законопроект про цифрову валюту

Дохід, отриманий криптовалютною біржею від здійснення криптовалютних операцій, підлягає оподаткуванню

Народні депутати України запропонували Верховній Раді легалізувати обіг біткоіну (bitcoin) та інших криптовалют в Україні, відповідний законопроект має у своєму розпорядженні "НВ Бізнес".

Повідомляється, що державне управління в сфері поводження криптовалют пропонується покласти на Національний банк України. Передбачається, що держава не несе зобов'язань, а також не відшкодовує вартість криптовалюти у разі її знецінення або втрати з будь-яких інших причин.

Автори проекту пропонують зобов'язати криптовалютні біржі, користувачів системи блокчейн, власників криптовалюти і майнерів зберігати дані про проведені транзакцій протягом 5 років.

Зазначається, що криптовалютна біржа зобов'язана здійснювати моніторинг усіх транзакцій, ідентифікацію та персоніфікацію суб'єктів криптовалютних операцій в порядку, встановленому НБУ. Дохід, отриманий криптовалютною біржею від здійснення криптовалютних операцій, підлягає оподаткуванню.

"Законопроект передбачає визначення основних термінів, таких як криптовалюта, криптовалютна біржа, криптовалютнаий кошик, криптовалютні транзакції, система блокчейн, користувач системи блокчейн, суб'єкт криптовалютних операцій, власник криптовалюти, майнер, майнінг та інші", – йдеться в повідомленні.

Криптовалюта у законопроекті визначається як програмний код (набір символів, цифр і букв), який є об'єктом права власності, може виступати засобом міни, відомості про який вносяться і зберігаються у системі блокчейн в якості облікових одиниць поточної системи блокчейн у вигляді даних (програмного коду).

Дивіться також фотогалерею за темою:

Штовханина й вирвані мікрофони: Нардепи зірвали розгляд законопроекту про реінтеграцію ОРДЛО – фоторепортаж

/
/

Попередній матеріал
"Плата за вбивство": ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити компенсацію родичам загиблих у Чечні
Наступний матеріал
Геращенко відповіла Земану на закид віддати Крим: "Україна не буде торгувати своїми громадянами і територією"
Loading...

"Питань до тексту немає, він якісний": Правозахисниця про законопроекти щодо реінтеграції ОРДЛО

Неспокійно, але швидко: як у Раді законопроекти щодо Донбасу ухвалювали

Законопроект про реінтеграцію ОРДЛО так і не розглянули: Парубій закрив засідання парламенту

Сьогодні Рада розгляне законопроект про реінтеграцію ОРДЛО