Насалик розповів про будівництво заводу ядерного палива в Україні та енергоміст з ЄС

  За словами міністра енергетики, планується добудувати 3-й та 4-й блоки Хмельницької АЕС

  Американсько-японська компанія Westinghouse, ядерне паливо якої є альтернативою паливу російського "Росатома" для Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом", готова розпочати роботи з будівництва заводу для виготовлення ядерного палива (ТВЕЛів) в Україні. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик на сторінці у Facebook.

  "Що стосується ТВЕЛів, то Westinghouse не тільки розширює свою роботу, а й готовий розпочати роботу з будівництва заводу з їх виготовлення", – зазначив міністр.

  Крім того, Насалик повідомив, що в ході спільної поїздки з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом до США було представлено проект енергомосту "Хмельницька АЕС – ЄС". "Було презентовано проект енергомосту з добудовою 3-го і 4-го блоків (Хмельницької АЕС – 5.ua)", – додав міністр.

  Як стало відомо, у рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій Україна має намір у 2016 році придбати у Westinghouse понад третину палива для АЕС, тоді як у 2015 році майже все паливо поставлялося з Росії.

  Як повідомляв 5.ua, 7 червня завершено вивантаження відпрацьованого ядерного палива з останнього енергоблоку №1 Чорнобильської АЕС.

  Нагадаємо, 23 березня в Україні запустили першу ядерну установку світового значення. Тоді Президент та посол США в Україні Джеффрі Пайєтт взяли участь у контрольному пуску установки "Джерело нейтронів".

  Попередній матеріал
  Киянин, який став очевидцем теракту у Стамбулі, розповів про найважчі години в аеропорту (фото)
  Наступний матеріал
  Українці стали найкращими фотохудожниками року за версією італійського Vogue

  Останній енергоблок ЧАЕС звільнили від ядерного палива – Мінекології

  США дають Україні ще $10 млн на сховище відпрацьованого ядерного палива у ЧАЕС

  Луганські винахідники навчилися робити біопаливо з сала (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Міненерго: ядерне паливо з Росії поступає за графіком