Залізна руда
Залізна руда bourse24.ir

Нардеп пропонує УЗ обмежити транзит залізної руди з РФ через територію України

  Народний депутат, член парламентського комітету з питань транспорту Володимир Гусак пропонує "Укрзалізниці" ліквідувати преференції для транзиту російської залізної руди і впровадити механізм обмеження прийняття маршрутів з рудою з РФ через територію України

  "Через прикордонні переходи "Укрзалізниця" в червні 2017 року спромоглася перевезти через ст. Ужгород лише близько 70% заявлених вітчизняними виробниками залізної руди обсягів. Натомість транзитні вантажі перевезені у 100 % обсязі без обмежень", – написав нардеп на своїй сторінці у Facebook.

  За його словами, проблема полягає в існуванні різних режимів пропуску експортних та транзитних вантажів.

  "Причому вітчизняні експортери значно програють, оскільки вимушені додатково погоджувати графіки відвантаження в розрізі окремих маршрутів. Тобто УЗ балансує пропуск за рахунок вітчизняного експорту, транзит відвантажується за місячними планами без обмежень. Наслідок очевидний – вітчизняні підприємства скорочують виробництво, Україна втрачає податки та мільйони доларів валютної виручки", – вважає нардеп.

  Щоб вирішити дану проблему, Гусак пропонує УЗ ліквідувати преференції для транзиту і ввести практику помаршрутного узгодження транзиту руди на адресу західних переходів, тим більше, що ці механізми передбачені п.3.12 "Правил планування перевезень вантажів".

  Крім того, нардеп вважає за необхідне ввести механізм обмеження прийняття на українську територію маршрутів з рудою РФ, якщо загальна кількість вантажів на мережі УЗ в напрямку прикордонного переходу на західному кордоні перевищує 3-денну норму пропуску, що дозволить не створювати затори на залізниці у західного кордону України.

  "Передати повноваження по узгодженню усіх планів/графіків перевезень, а також щодо контролю пропуску на територію України, до філії ЦТЛ – підрозділу УЗ, який при існуючій практиці планування більше за всіх втрачає в доходах, обігу вагонів та навантаженні через затори та невиконання планів перевезень у напрямку західних кордонів", – додав він. 

  Попередній матеріал
  Міноборони назвало кількість військ РФ на кордоні з Україною, на Донбасі та в Криму
  Наступний матеріал
  Трамп пообіцяв Меркель допомогу у проведенні саміту G20
  Loading...

  Парубій назвав головні ризики будівництва Росією газогону "Північний потік-2"

  МЗС: Маємо беззаперечні докази застосування щодо українців у Росії тортур

  За січень-травень у в'їзді в Україну відмовлено 1471 громадянину РФ – ЗМІ

  Жодна українська компанія не закуповує вугілля в РФ – Гройсман

  МЗС: Росія ігнорує заклики Міжнародного суду ООН про виконання "Мінська"

  Порошенко розповів про "останнє прощавай" Росії та особисто Путіну від України