"Нафтогаз" пропонує "Газпрому" змінити угоду 2009 року

Реальна ціна запропонованого Україні російського газу на третій квартал з урахуванням його калорійності складе $172-175 за тис. куб. м

На сьогодні розглядається можливість закупівлі російського газу. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"По-перше, реальна ціна буде вищою, тому що та формула, яка закладена в контракті пані Тимошенко, вона ще передбачає коригування на калорійність. І реальна цього газу буде становити, я думаю, не менше 172$, а можливо і 175$ в залежності від того, яку калорійність подасть нам "Газпром" зі східного кордону", – зазначив він.

"Чинний контракт побудований таким чином, що для того, щоб почати відбір газу, ми повинні відразу зробити передоплату великого обсягу ... Це мінімум 3 млрд куб. м, які на даний момент на місяць Україні не потрібні, це завищений обсяг і це є серйозною проблемою цього контракту", – додав Коболєв

За його словами, чинна редакція контракту також не передбачає гарантійних зобов'язань з боку "Газпрому" в частині точності виконання графіка подачі газу і напрямків його подачі.

"Які гарантії, що весь газ буде поданий, що він буде поданий саме в ті точки відбору, які контролює українська держава і які ми можемо перевірити? Тобто існує багато неврегульованих питань", – зазначив голова "Нафтогазу".

Тому сьогодні НАК "Нафтогаз України" направив на адресу ПАТ "Газпром" листа з пропозицією підписати додаткову угоду до контракту на поставку газу від 2009 року, в якій будуть обговорені деталі можливих поставок у третьому кварталі цього року, оскільки є багато неврегульованих питань у чинному документі.

"Сьогодні ми направили офіційний лист пану Міллеру, де запропонували йому підписати додаткову угоду, яка фактично дозволить нам працювати за цим контрактом", – сказав голова правління "Нафтогазу".

Коболєв зазначив, що ведуться перемовини і з європейськими компаніями, які також роблять свої пропозиції.

Нагадаємо, у Росії назвали нову ціну на газ для України.

Попередній матеріал
Поранених під час теракту в Стамбулі українців виписали з лікарень – Боднар
Наступний матеріал
Маріупольський напрямок: бійці АТО кажуть, що бойовики помітно нервують

У "Нафтогазі" назвали умову, за якої Україна відновить закупівлю газу в "Газпрому"

Гройсман розповів, як рахували ціну на газ для населення

Екс-заступника голови "Нафтогазу" Кацубу арештували на два місяці – відео з зали суду

Транзит газу до ЄС через Україну обійдеться дешевше, ніж "Північним потоком-2" – "Нафтогаз"

"Нафтогаз" збирається через суд змусити "Газпром" продавати газ дешевше

5 канал - трансляція наживо