нафтогаз
5.ua

У "Нафтогазі" назвали умову, за якої Україна відновить закупівлю газу в "Газпрому"

  Українська сторона хоче бути впевненою, що "Газпром" реально поставить передплачений газ

  НАК "Нафтогаз України" чекає від "Газпрому" формального пропозиції, яка дозволить говорити про відновлення закупівлі газу, але тільки після укладання додаткової угоди до діючого контракту. Про це у четвер, 30 червня, повідомив голова держхолдингу Андрій Коболєв на Українському енергетичному форумі в Києві, повідомляє "Дзеркало тижня".

  Коболєв повідомив, що "Нафтогаз" вже отримав від "Газпрому" індикацію цін на російський газ на третій квартал. Але для відновлення закупівель необхідно підписання формальних документів.

  "На жаль, чинний контракт Тимошенко в тому вигляді, в якому він є, не надає жодних гарантій, що "Газпром" нам цей газ реально поставить", – заявив Коболєв.

  За його словами, "Нафтогазу" і "Газпрому" необхідно повернутися "до моделі, коли ми внесемо корективи в контракт, які будуть стосуватися цінових параметрів, а також параметрів відбору, оплати, номінацій і точок поставки".

  Окрім того, Коболєв повідомив, що "Нафтогаз" домовився з ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку – 5.ua) про можливе направлення грошей кредиту на закупівлю частини газу в "Газпрому", тоді як раніше умови використання цих коштів передбачали закупівлю газу тільки із західного маршруту.

  Нині ведуться активні переговори щодо ціни газу як із західними компаніями, так і з російським "Газпромом", зазначив голова НАК. Раніше він говорив, що "Нафтогаз" виходитиме з принципу найнижчої ціни. Якщо "Газпром" зможе зробити так, що його газ буде дешевше, ніж газ із Європи, то Україна може відновити закупівлі.

  Також Коболєв повідомив, що компанія планує відновити активний імпорт природного газу для його закачування в підземні сховища (ПСГ) в першій декаді липня.

  Як повідомляв 5.ua, 18 червня 2016 року екс-заступника голови "Нафтогазу" Кацубу арештували на два місяці

  Попередній матеріал
  СБУ затримала спецпризначенця окупантів при спробі перетину лінії розмежування
  Наступний матеріал
  Широкомасштабні військові дії з боку РФ майже неможливі – Гримчак

  Транзит газу до ЄС через Україну обійдеться дешевше, ніж "Північним потоком-2" – "Нафтогаз"

  "Нафтогаз" збирається через суд змусити "Газпром" продавати газ дешевше

  "Нафтогаз" переходить на внутрішній ринок: передбачені закупівлі понад 50% газу приватних компаній

  У "Нафтогазі" відмовляються купувати російський газ – Вітренко

  "Нафтогаз" сподівається отримати $500 млн кредиту від Світового банку для закупки газу

  Коболєв: "Нафтогаз" може купувати паливо у "Газпрому" - якщо той опустить ціну нижче європейської