5.ua

МВФ влаштовує 145-мільярдний дефіцит пенсійного фонду в Україні – Мінфін

  Міністр фінансів повідомив про "повне взаєморозуміння" з Фондом щодо цього питання

  Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляє про "повне взаєморозуміння" з МВФ щодо запланованого 145-мільярдного дефіциту пенсійного фонду, повідомляє видання DT.UA.

  "У нас повне взаєморозуміння з МВФ щодо цього. Для нашого уряду виплата пенсій у повному розмірі та соціальний захист громадян дуже важливі, тому Пенсійний фонд одержить потрібне для цього фінансування", - заявив міністр фінансів.

  Відповідаючи на запитання про пенсійну реформу, Данилюк анонсував впровадження окремих елементів, але в той же час виступив за комплексне рішення з цього питання.

  "Ми зараз розпочали бюджетний процес, Пенсійний фонд — це інтегральна складова бюджету. У рамках цього будемо аналізувати його роботу, витрати, враховувати безліч факторів. Я не люблю точкових методів. Потрібен комплексний підхід, система, яка дозволяє людям відчувати, що вони захищені. Оце важливо. Однак для цього потрібно знизити рівень популізму, менше кидатися різкими фразами, перестати грати на публіку. Тому що ми зобов'язані надати нашим громадянам нормальні пенсії. Якщо в перспективі система нестабільна, хоч би які точкові рішення ми знайшли, ми будемо продовжувати фінансувати неефективні витрати, а дефіцит продовжуватиме зростати. Звідки беруться гроші? Від платників податків. Це не варіант", - зазначив міністр фінансів.

  Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд рекомендує українському уряду не створювати нову пенсійну систему, а просто вдосконалити стару.

  Попередній матеріал
  У Києві СБУ викрила конвертцентр, який вивів понад 1 млрд грн
  Наступний матеріал
  Лисенко повідомив про втрати ЗСУ за добу
  Теги:

  Від сьогодні 300 тис. осіб отримуватимуть пенсії без сплати податку

  З 1 липня набуде чинності закон щодо скасування оподаткування пенсій

  Порошенко підписав закон, який скасовує оподаткування пенсій

  МВФ про транш для України: найбільш гостре питання - проведення пенсійної реформи