МВФ
МВФ Depositphotos

МВФ прогнозує зростання ВВП України в 2019 році

Читайте по-русски
При цьому зростання світової економіки уповільниться

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання ВВП України в 2019 році на рівні 2,7%, що відповідає показникам, наведеним у попередньому аналізі Фонду в жовтні минулого року. Про це йдеться в оприлюдненій у вівторок доповіді "Перспективи світової економіки", повідомляє Укрінформ.

Як зазначено в повідомленні, рівень ВВП України до кінця нинішнього року прогнозується на рівні 2,7%. Причому прогноз на 2020 рік становить 3,0%.

Україна традиційно розміщена в групі імпортерів енергоносіїв у регіоні країн СНД, хоча в примітці вказано, що вона не є членом Співдружності, а група сформована за територіальною ознакою. Найкращий прогноз ВВП на нинішній рік у цій групі має Таджикистан (5,0%), найгірший – Республіка Білорусь (1,8%). Середній показник по групі становить 2,8%, що приблизно дорівнює прогнозам для ВВП України.

Тим часом МВФ оприлюднив інші важливі показники економічного зростання для України. Так, індекс споживчих цін в країні, як очікують аналітики МВФ, зупиниться на позначці 8,0 цього року (порівняно з 10,9 минулого року), а наступного – зменшиться до 5,9. Баланс поточних рахунків в Україні залишатиметься негативним, на рівні мінус 2,5% у 2019 році та мінус 2,4% у 2020 році. Рівень безробіття в Україні, як очікується, знизиться з 9,0% минулого року до 8,5% нинішнього й збереже тенденцію до зниження в 2020 році (8,1%).

Показники економічного зростання для України від МВФ
Показники економічного зростання для України від МВФУкрінформ

Водночас, за прогнозами МВФ, зростання світової економіки уповільниться у 2019 році з 3,6% до 3,3%, однак очікується, що цей показник повністю відновиться вже наступного року.

Попередній матеріал
"Для будь-якої погоди і політичної обстановки": "Нафтогаз" хоче закачати до сховищ майже 20 млрд куб. газу
Наступний матеріал
"Враховує інтереси пасажирів": в Україні запрацювала інтерактивна мапа автобусних маршрутів

Ефект від боротьби з корупцією в Україні дорівнює близько 6% ВВП – Бураковський

"Це лише початок": економіка України демонструє впевнене зростання

Standard & Poor's прогнозує зростання ВВП та падіння гривні в Україні