Оксана Маркарова
Оксана Маркарова Twitter / Кабмін України

Мінфін відреагував критикою на позицію НБУ щодо курсу гривні

  Читайте по-русски
  Зміцнення гривні, на думку експертів, можна було б використовувати для накопичення резервів

  Міністр фінансів Оксана Маркарова розкритикувала Національний банк (НБУ) за бездіяльність у стримуванні зростання курсу гривні. Про це пише "Ліга.Фінанси" із посиланням на коментар міністра під постом у Facebook нового члена наглядової ради ПриватБанку Романа Сульжика.

  "Мінфін про це говорить уже пару місяців. Але ми на політику НБУ не впливаємо", – підтримала Маркарова позицію Сульжика, який вважає, що зміцнення гривні можна було б використовувати для накопичення резервів, зниження облікової ставки і скасування всіх обмежень на рух капіталу в країні.

  Бездіяльність НБУ в стримуванні зростання курсу, на його думку, "межує зі злочинною халатністю".

  "НБУ проводить повністю незалежну політику. Мінфін налагодив повну координацію з нашого боку. Бюджет публічний, стратегія по боргу публічна, аукціони публічні, розпис помісячний надано, щоденні звіти казначейства також. Вибачте, але що ще треба для координації? Купувати валюту для поповнення резервів і таким чином згладжувати коливання – завдання НБУ. Тут ми тільки свою позицію можемо виказувати, що ми і регулярно і робимо", – написала Маркарова у відповідь на зауваження про неузгодженість монетарної і фіскальної політики.

  Як повідомляв 5.UA, українська гривня зміцнилася до трирічних максимумів. Офіційний курс за Нацбанком становить 25 гривень 25 копійок за долар та 28 гривень 8 копійок за євро.

  Попередній матеріал
  Зниження температури та грози: яким буде початок серпня в Україні
  Наступний матеріал
  На КПВВ "Гнутове" через пожежу детонують боєприпаси – введено "червоний" режим
  Loading...