5.ua

Міненерго: "Газпром" отримає $3,5 млрд з "Нафтогазу" тільки через суд

  Україна не визнає борг за природний газ у розмірі $3,5 млрд., що пред'являється "Нафтогазу України" російським газовим монополістом "Газпром".
  Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан на прес-конференції в Києві  8 травня.

  "Ми не сприймаємо такий борг", - сказав міністр.

  Водночас він відмовився називати суму боргу, яку українська сторона вважає прийнятною.

  "До суду, або до врегулювання ситуації, я не називатиму суму", - сказав Продан.

  Також міністр зазначив, що наступного тижня, в понеділок, у Брюсселі збереться тристороння робоча група з вироблення пропозицій для вирішення газових питань ЄС, України та Росії.

  Коментуючи заяву російської сторони про можливе переведення НАК "Нафтогаз України" на авансові платежі за червневі поставки газу, Продан сказав: "Ми не можемо зробити передоплату по 485 дол. за тисячу кубометрів".

  "Газпром" із квітня вирішив скасувати всі пільги на поставки газу Україні, пояснивши це тим, що український партнер не виконує досягнуті домовленості щодо погашення заборгованості за поставки газу. В результаті цього ціна на російський газ із квітня 2014 року збільшилася до близько 480 дол. за тисячу кубометрів із 268,5 дол. у першому кварталі цього року.

  Варто нагадати, що Україна визнає наявність боргу в 2,2 млрд дол. за поставки газу до 1 квітня 2014 року, але готова сплатити його в 10-денний термін лише після зниження "Газпромом" ціни на газ до 268,5 дол. за тис. кубометрів. На думку юристів, Україна має великі шанси відстояти низькі ціни на російський газ у Стокгольмському арбітражному суді, куди уряд має намір подати позов, якщо до кінця травня Росія не погодиться переглянути ціну на газ та інші невигідні для України умови газового договору.
  Попередній матеріал
  КМДА: завтра у Києві не буде ні параду, ні офіційних урочистостей
  Наступний матеріал
  На Полтавщині конвой відстрелювався під час етапування сепаратистів
  Loading...