v4asno.com

Металурги проти вивезення українського металобрухту за кордон

  Вітчизняні металурги звинуватили держчиновників у лобіюванні інтересів експортерів стратегічної сировини

  Представники українських металургійних підприємств висловилися проти дозволу на вивезення металобрухту з України, інформує Канал "24". За їхніми даними, саме про це днями у прямому ефірі одного з телеканалів просили прем'єр-міністра України представники митниці в Одесі.

  Таку думку, зокрема, висловив на своїй сторінці в Facebook голова об'єднання "Металургпром" Олександр Каленков. Він написав: "Його (Володимира Гройсмана - 5.ua) "підставили" на темі, яка була явно йому не знайома. Є рішення суду: зупинити незаконне вивезення брухту. Незаконне, бо воно приймалося кулуарно, не узгоджено з регуляторною службою та Мін'юстом".

  Зі слів Каленкова, чиновники просили скасувати рішення суду – "дозволити вивезення стратегічної сировини, без якої "задихається" українська промисловість". Він пояснив: "Є тривожна тенденція – заготівля лому в Україні падає. Значення ГМК для української промисловості величезне – це 30% валютних надходжень і 10% ВВП. Відсутність лому погіршує конкурентоспроможність українських компаній. Ще більше погіршувати її – злочинно".

  Ту ж думку висловив голова "Федерації металургів України" Сергій Біленький. На своїй сторінці у Facebook він висловився проти відкритого "лобіювання" держслужбовцями бізнес-інтересів в прямому ефірі.

  "Безумовно, вивезення українського металобрухту за кордон – вельми прибутковий бізнес. Але вигідний він тільки тим, хто безпосередньо цим бізнесом займається… Державний чиновник (заступник начальника обласної митниці) просить прем'єр-міністра заступитися за комерційні компанії, які всупереч рішенню суду хочуть вивезти дефіцитний лом за межі країни", – описав своє бачення ситуації Біленький.

  Нагадаємо, напередодні прем'єр Володимир Гройсман перебував із робочою поїздкою в Одесі.

  Попередній матеріал
  "Не вийде!": Кремлю не вдасться змусити замовкнути кримських татар – Порошенко
  Наступний матеріал
  Українка отримала нагороду в Каннах за кращий сценарій
  Loading...

  Президент ветував законопроект щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів

  Посол США: Українські металурги – приклад надзвичайної стійкості українського народу

  Бойовики помилково відправили вагон металу на підконтрольну Україні територію

  На Київщині із зони відчуження намагалися вивезти близько 300 кг металобрухту