Матіос
Матіос espreso.tv

Матіос: Військова прокуратура розслідує масштабні махінації з відчуження майна Міноборони в 2005-2009 роках

  У Міноборони, зокрема, відібрали військовий госпіталь у Дніпрі

  У військовій прокуратурі розслідують масштабні махінації з відчуження майна Міністерства оборони в період 2005-2009 років. Про це заступник генпрокурора – головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив на засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони, повідомляє УНІАН

  Він повідомив, що зараз 161 слідчий військової прокуратури працює над розкриттям шахрайських схем з відчуження майна Міністерства оборони, які були розроблені 2005 року й діяли до 2009 року. Згідно з цими схемами здійснювався нібито обмін військового майна, як правило, цілісних майнових комплексів та земельних ділянок на інше майно, яке начебто отримувало Міноборони. Але насправді, стверджує Матіос, ані Міноборони, ані державний бюджет не отримували нічого.

  Головний військовий прокурор навів декілька прикладів. Зокрема, за словами прокурора, в результаті так званого обміну було відчужено військове містечко неподалік Столичного шосе поблизу Києва, де зараз збудовані приватні котеджі. За подібною схемою у Міноборони також відібрали військовий госпіталь у Дніпрі.

  Матіос наголосив, що існує тисячі варіантів таких схем, і слідчі військової прокуратури не встигають розслідувати ці оборудки.

  "Для того, щоб кожен договір обрахувати та встановити конкретну суму збитків, потрібна надзвичайно велика кількість слідчих і прокурорів. У Головній військовій прокуратурі є всього 161 слідчий, які у 2016 році розслідували 21 тис. кримінальних проваджень, з яких близько 5 тис. передано до судів, а обвинувальних вироків отримано по 3,4 тис. справах. Хочу просити комітет за рахунок скорочення прокурорів цивільного характеру збільшити штат Головної військової прокуратури", – сказав Матіос.

  Як повідомляв 5.UA, Міноборони повертає незаконно вилучені землі Тарутинського полігону

  Попередній матеріал
  В Україні створять центр кібербезпеки за підтримки НАТО
  Наступний матеріал
  "Нова спроба": Антикорупційний комітет ВР оголосив про новий конкурс на посаду аудитора НАБУ
  Loading...

  СБУ попередила в районі АТО держзбитки під час тендерних закупівель транспорту на 2,4 млн грн

  Росія зосередила біля українського кордону 18 тисяч військових – Міноборони

  У Міноборони розробляють принципово нову програму забезпечення житлом військових