112.ua

Міноборони повертає незаконно вилучені землі Тарутинського полігону

  Наразі Міністерство оборони на правах власника укладає угоди щодо спільного обробітку землі за ринковими цінами

  Міноборони повертає незаконно вилучені землі Тарутинського полігону. Про це повідомляє прес-служба оборонного відомства. 

  За рішенням міністра оборони України відомство спільно з органами військової прокуратури вживає заходів щодо повернення незаконно вилучених земель оборони. У рамках цієї роботи у 2014-2016 роках, фактично повернуто Міністерству оборони земельні ділянки колишнього Тарутинського загальновійськового полігону на Одещині загальною площею майже 7 тис. га, які у минулі роки органи місцевої влади незаконно передавали комерційним структурам на свій розсуд.

  За даними міністерства, робота щодо повернення решти незаконно вилучених земель полігону триває. Поряд із тим, у ЗМІ розповсюджуються заяви екологів зі звинуваченнями на адресу оборонного відомства про розорювання "заказника" "Тарутинський степ".

  Міністерство оборони заперечує наявність об'єктів природно-заповідного фонду на території Тарутинського полігону. Водночас підтверджує інформацію щодо намагань певних органів місцевої влади створити їх на землях оборони у незаконний спосіб. Так, у 2011 році рішенням місцевих органів влади, всупереч законодавства, було оголошено про створення ландшафтного заказника "Тарутинський степ". Постановою Одеського окружного адміністративного суду 2012 року рішення про створення "заказника" визнано протиправним і скасовано.

  При цьому, за даними Міноборони, землі на території Тарутинського полігону незаконно розорювалися та здавалися органами місцевої влади комерційним структурам за копійки у довгострокову оренду на 49 років. Наприклад, з 2007 по 2012 роки більше 10,5 тис. га незаконно здавалися по ціні 125 грн за гектар, а близько 6 тис. га здавалися під пасовища по 5 грн за га.

  Наразі, Міністерство оборони на правах власника укладає угоди щодо спільного обробітку землі за ринковими цінами, – в середньому від 1850 до 2300 грн за га, а з наступного року – не менше 2300 грн. Дані кошти спрямовуються у спеціальний фонд Міноборони для покращення соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей. Тільки цього року отримано понад 5,5 млн грн, спрямованих на будівництво житла для військовослужбовців.

  Як повідомляв 5.ua, у Генштабі заявили, що в Україні створено оперативний резерв військ у 100 тисяч бійців

  Попередній матеріал
  Річниця приєднання Західної України до УРСР: 10 маловідомих фактів
  Наступний матеріал
  Суд над Плотницьким: про що розповіла на засіданні Віра Савченко
  Теги:
  Loading...

  Міноборони: На речі для українських військових витратили майже 1,5 млрд грн

  Міноборони покарало 23 осіб за погане харчування армії

  Міноборони повідомило, скільки грошей отримали військові ЗСУ за участь у АТО

  На полігоні Широкий Лан завершилися триденнітактико-бригадні навчання резервістів

  Близько 300 резервістів провели військові навчання на полігоні Одещини

  5 канал - трансляція наживо