5.ua

Махніцький: Янукович і його соратники вивезли до Росії 32 млрд доларів

  В. о. генерального прокурора Олег Махніцький заявляє, що низка колишніх високопосадовців, зокрема Віктор Янукович, Віктор Пшонка та Віталій Захарченко, вивезли до Росії щонайменше 32 мільярди доларів США.


  Про це він сказав в інтерв’ю британському виданню "Financial Times" напередодні відкриття в Лондоні Українського Форуму з питань повернення активів, повідомляє BBC Україна.

  За його словами, Росія переховує цих осіб, не вважаючи їх винними.

  "Генеральний прокурор РФ Ю. Чайка публічно заявив, що Росія не видасть їх. З Україною співпрацюють всі держави, окрім Росії", - цитує слова Махніцького сайт Генпрокуратури.

  За словами чиновника, на запити України про допомогу відгукнулись Австрія, Князівство Ліхтенштейн та Швейцарія. Зокрема, за даними останньої, на кінець 2012 року на рахунках у швейцарських банках перебувало 2 млрд дол. з України.

  Генпрокуратура відкрила низку кримінальних проваджень і намагається знайти "викрадені колишніми високопосадовцями та їх близькими кошти", а також повернути їх в Україну, повідомив в. о. генпрокурора.

  За його словами, в ході слідства заарештували особисте майно підозрюваних: В. Януковича, А. Клюєва, О. Януковича, М. Присяжнюка та їхні банківські рахунки в Україні на загальну суму майже 1 млрд. 300 млн. грн., понад 9,6 млн. доларів та 214 тис. євро.
  Попередній матеріал
  Італійська ENI може допомогти Україні з газом
  Наступний матеріал
  Держстат: реальна зарплата в Україні у березні зросла на 4,1%
  Теги:
  Loading...