Банківські картки
Банківські картки twitter.com

Кошти з рахунків боржників не списуватимуть автоматично – у Мін'юсті роз'яснили процедуру

  Читайте по-русски
  З'явиться можливість накладати арешт виключно на 1 рахунок боржника в одному банку

  Кошти з банківських рахунків боржників не будуть списувати автоматично. Кошти на банківському рахунку можуть бути арештовані в автоматизованому режимі, але при цьому мовиться не про автоматичне списання грошей. Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту.

  У міністерстві пояснюють, що згідно з наказом, постанови про арешт/зняття з арешту коштів на рахунках боржників державні і приватні виконавці мають можливість направляти в банки через Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСИП) без обмежень за категоріями стягнення.

  "Тобто зі вступом в силу цього наказу було реалізовано технічні зміни інформаційної взаємодії виконавців із банками за допомогою АСИП. Раніше така процедура була досить складною. Зараз же взаємодія між виконавцями і банками відбувається в електронному вигляді, а не тільки поштовим зв'язком", – пояснили у Мін'юсті.

  У міністерстві детально розповіли про процедуру. Наприклад, якщо хтось не заплатив штраф за порушення правил дорожнього руху або комунальні послуги, або заборгував кошти (зокрема аліменти на утримання дитини або заробітну плату), то цей факт спочатку повинен підтвердити суд або інший орган (посадова особа). Якщо після цього боржник так і не повертає кошти – у справу вступає Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони, зокрема, можуть заарештувати кошти на банківських рахунках боржника.

  "Саме процедуру комунікації між виконавцями і банками і було спрощено", – наголосили в Мін'юсті.

  Після того, як програмне забезпечення повноцінно запрацює, банки повідомлятимуть в електронному режимі не тільки факт наявності банківських рахунків у боржника, а і їхні номерні позначки і суми залишків на них.

  Тобто з'явиться можливість накладати арешт виключно на 1 рахунок боржника в одному банку, а не на всі його рахунки в різних банківських установах, як це відбувається зараз. Відповідно, засобами на неарештованних рахунках їх власник зможе вільно розпоряджатися.

  Самостійно перевірити, чи маєте ви борги можна через:

  • Єдиний реєстр боржників;
  • портал "Онлайн-будинок юстиції";
  • електронний сервіс державних послуг "Дія";
  • Автоматизована система виконавчого провадження (АСИП).

  Нагадаємо, раніше стало відомо, що українцям за лікарняні заборгували 3 млрд грн.

   

  Попередній матеріал
  "Підприємці Києва вийдуть на акцію, аби не дати МАФії Кличка позбавити їх роботи" – активістка
  Наступний матеріал
  Країни Люблінського трикутника підтримали прагнення України до НАТО та ЄС
  Loading...

  Держстат повідомляє, що в Україні істотно зросли тарифи на комунальні послуги

  Інфляція в Україні прискорилася: найбільше подорожчали фрукти, проїзд у транспорті і комуналка

  За підтримки Кличка і Пантелеєва чиновники КМДА разом з комунальниками "розпиляли" 81,5 млн грн – Кулик