Коломойський
Коломойський Фото: Антикор

Коломойський змусив державну "Центренерго" перейти на російське вугілля – Bihus.Info

Читайте по-русски
Через засилля імпортованого вугілля з Росії – почалася криза із українським вугіллям

Щонайменше 1,5 млн тонн переважно російського вугілля перепродали державній компанії "Центренерго" фірми, що пов'язані з олігархом Ігорем Коломойським. Про це йдеться у свіжому розслідуванні Bihus.Info.

Команда розслідувачів знайшла на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів інфомрацію про договори на поставку "Центренерго" вугілля від чотирьох українських фірм, які редакція вважає пов'язаними з олігархом – "Синтез Ойл", "Нафта форс", "Рекорд Сістем" і "Азонекс". Від липня 2019-го по квітень 2020 року вони продали держкомпанії 1,5 млн тонн вугілля.

Розслідування про вугілля Коломойського
Розслідування про вугілля Коломойськогоbihus.info

"До літа 2019-го ці чотири фірми не займалися вугіллям. Але щойно на державній "Центренерго" змінився менеджмент, на той, який Коломойський назвав "зрозумілим", не чужі йому фірми почали імпортувати вугілля і перепродавати держкомпанії", – вказується у матеріалі.

Журналісти проаналізували постачальників згаданих фірм. Серед таких є власники російських вугільних кар'єрів РФ – Іскандер Махмудов (№16 у списку найбагатших людей РФ від Forbes.ru), Андрій Бокарев (№56), Костянтин Струков (№50), Михайло Федяєв, (№177), Володимир Гридин (№181). А також вугільний бізнесмен Руслан Ростовцев, про якого американська редакція Forbes писала, що він займається реекспортом вугілля з Донбасу.

"Є серед постачальників пулу фірм Коломойського загадковий підприємець Сергій Кучерявенко, який може бути номінальним власником в інтересах представників "Газпрому" чи Держдуми РФ. І білоруський олігарх Микола Воробей, який взяв під контроль транзит російського вугілля і якого вважають товаришем кума Путіна Віктора Медведчука", – йдеться у розслідуванні.

Розслідування про вугілля Коломойського
Розслідування про вугілля Коломойськогоbihus.info

Також у цьому списку можна знайти кілька нікому не відомих фірм, які нічого не добувають, до промислових груп не входять і перепродають вугілля взагалі незрозумілого походження, вказується у матеріалі. Втім, деякі з них – раніше фігурували у журналістських розслідуваннях про поставки вугілля з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Як пояснюється у розслідуванні, через імпортоване вугілля з Росії "Центренерго" зменшила закупівлі у державних українських шахт – вугілля залишалося на складах, а гірники не отримували зарплат. 

"Саме для того, щоб скорочувати імпорт з країни-агресора, "Центренерго" переводила енергоблоки з дефіцитного антрациту на розповсюджене українське газове вугілля. І перевело. Але фірми з орбіти Коломойського газове вугілля, якого в Україні вистачає, все одно імпортували з Росії", – вказують журналісти.

На такій оборудці олігарх міг заробити щонайменше 300 млн грн.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що компанія Коломойського монополізувала очищення питної води.

Попередній матеріал
Мінрозвитку громад і територій планує по-новому поділити області: замість 490 нинішніх районів, їх стане 118
Наступний матеріал
На Закарпатті прикордонник побив 64-річного чоловіка через зауваження
Loading...