Вугілля, антрацит
Вугілля, антрацит pixabay.com

Хто, куди, скільки: Росія постачає до Європи антрацит з окупованого Донбасу

Найбільшим експортером українського вугілля стала компанія Сергія Курченка

У липні 2017 року Росія експортувала в країни Європи близько 267 тис. тонн вугілля, яке було нелегально вивезене з окупованої частини Донбасу. Про це свідчать дані російських державного оператора залізничних доріг (РЖД) та митної служби (ФТС), які є в розпорядженні інформагентства "ЛIГАБiзнесIнформ".

Повідомляється, що найбільшим експортером українського вугілля стала "Компанія "Газ-Альянс", що підконтрольна близькому прибічнику екс-президента України Віктора Януковича – Сергію Курченку. У липні з портів компанія експортувала понад 50 тис. тонн антрациту, які були нелегально вивезені південноосетинською компанією ЗАТ "Внешторгсервис". Ще одна компанія олігарха – "Петролеум капітал" – експортувала з Росії 32 тис. тон вугілля, попередньо вивезеного з Донбасу. Покупців вугілля журналістам встановити не вдалося.

Компанія "Русский антрацит" експортувала близько 34 тис. тонн українського вугілля. "Практично усі обсяги були поставлені на адресу гонконгської Grecoal Limited, підконтрольної братам Олександру і Сергію Мельничукам. Ще одна компанія, співвласником якої є Олександр Мельничук, – ТОВ "Вугільні технології" – експортувала близько 15 тис. тонн антрациту в липні", – йдеться в матеріалі.

На адресу зареєстрованої у Гонконзі Yorkland Merchants Limited було поставлено понад 29 тис. тон українського антрациту. Російська "Торговий дім "Антрацит", що попала під дію українських санкцій, вивезла у липні понад 31 тис. тонн вугілля. Усі обсяги твердого палива були поставлені для Сarbon and Natural Resources corp Ltd.

Фото ЛігаБізнесІнформ

Нагадаємо, раніше Насалик розповів, коли Україна відмовиться від вугілля антрацитової групи.

Попередній матеріал
"Укргазвидобування" і хорватська Crosco буритимуть 12 нових свердловин на Полтавщині
Наступний матеріал
"Укрзалізниця" підвищить тарифи на вантажні перевезення
Loading...