5 канал

Насалик розповів, коли Україна відмовиться від вугілля антрацитової групи

  Наразі завдання полягає не в диверсифікації постачання антрациту, а в його заміщенні

  В уряді очікують, що до 2019 року Україна має відмовитися від вугілля антрацитової групи. Про це заявив міністр енергетики Ігор Насалик під час зустрічі з експертами реформи Енергетичного сектору РПР, передає прес-служба уряду.

  "Ігор Насалик повідомив, що Міненерговугілля має чіткий графік переведення енергоблоків на газову групу вугілля і контролює його дотримання, що дасть можливість до кінця 2018 року замістити близько 6 млн тонн антрациту, а до кінця 2019 року відмовитися від вугілля антрацитової групи", – йдеться в повідомленні.

  Як відзначив сам міністр, "наше завдання – не диверсифікувати постачання антрациту, а здійснити його заміщення".

  За словами Насалика, уже з 2016 року в Україні реалізується пілотний проект переведення енергоблоків №2 та №5 Зміївської ТЕС ПАТ "Центренерго" на газову групу вугілля.

  Крім того, ще одним напрямком роботи є збільшення використання власної сировинної бази.

  Як зазначається у повідомленні, амбітні цілі щодо збільшення власного видобутку на 10 млн тонн дозволять повністю відмовитися від імпорту та забезпечити теплову генерацію вітчизняним вугіллям.

  "Реальний сектор, який може забезпечити додатковий обсяги добутку вугілля, – це державні шахти", – переконаний міністр енергетики.

  Наразі в міністерстві кажуть, що мають потенціал і можливості для модернізації вугільної галузі, однак для цього потрібне залучення коштів. За словами Насалика, виділені цього року 300 млн грн дозволили запустити нові лави, сумарний видобуток з яких становить близько 5 тис. тонн вугілля на добу.

  Також чільник Міненерговугілля зазначив, що 2017 року вперше за 25 років було знижено оптову ринкову ціну електричної енергії, збільшено часту атомної генерації в балансі електричної енергії.

  Нагадаємо, 3 квітня у Міненерго заявили, що Україна закуповуватиме вугілля у ПАР та США

  Попередній матеріал
  Помер відомий англійський актор – зірка "Черчилля" та "Гаррі Поттера"
  Наступний матеріал
  Держдеп США про надання Україні летальної зброї: "Варіант лишається на столі"
  Loading...