Бізнес закритий на карантин
Бізнес закритий на карантин 5 канал

"Карантинні пільги" для бізнесу: чи пішли назустріч підприємцям орендодавці і що змінює новий закон

Читайте по-русски
Юристи радять не покладатися на ласку орендодавця, а тримати процес під контролем

Тиша, пустка і луна від кроків. Таким під час епідемії є велелюдний зазвичай торговельний центр. Тільки тут на карантин пішли півтисячі магазинів.

Крамниці одягу та косметики, "ювелірка", кафе та ресторани – майже місяць не працюють. На паузі для них і орендна плата – про це ще у березні заявили в ТРЦ DREAM TOWN.

"Це було сміливе рішення наших акціонерів і ми його прийняли перші. Зараз ми зі всіма орендарями підписуємо додаткові угоди, де йдеться про те, що ми не будемо брати оренду на весь період карантину", – каже керуючий ТРЦ DREAM TOWN Роман Ємець.

Однак комунальні і так звані операційні платежі, зокрема, видатки на охорону – підприємці продовжують сплачувати. Слідом за DREAM TOWN оренду, щоправда, наразі тільки за березень, скасував й інший столичний ТРЦ – Ocean Plaza. Однак і такі поступки радше виняток.

Підприємиця розповідає – винаймає приміщення в спальному районі столиці площею в 40 квадратів. В салоні краси працюють ще троє людей. А запасів для сплати оренди вистачить лише до травня.

В такій ситуації – й решта індустрії краси, каже Анна. А деяким її колегам – орендну плату навіть підняли. Захистити бізнес мали так звані карантинні пільги. За них парламент проголосував 30 березня. Але вже 2 квітня в опублікованому документі формулювання змінились. Замість "бізнес звільняється" від сплати оренди – з'явилось уточнення – "може бути звільненим".

Бізнес закритий на карантин
Бізнес закритий на карантин5 канал

"В тій редакції, яка ще на сьогодні чинна, йде посилання на загальну норму про неможливість використання приміщення чи істотне зменшення можливості використання приміщення. І ці оцінні категорії кожна зі сторін по своєму тлумачить", – розповів юрист та фахівець з нерухомості Тимур Енхбаяр.

Тож "карантинні умови" депутати взялися доопрацювати. І оновлені – ухвалили в межах закону про зміни до бюджету. Відтак, пропонують бізнесу два варіанти.

"Тобі Кабінет Міністрів прямо заборонив вести цей бізнес і ти не можеш фізично використовувати це приміщення через цю заборону, і тут закон допомагає розтлумачити такі обставини. Якщо ти під них підпадаєш, то можеш бути звільнений автоматично, ну в повній мірі. А друге, це якщо ти вирішив іти шляхом зниження цієї плати, тоді, будь-ласка, заплати платежі комунальні і охорону", – каже голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Бізнес закритий на карантин
Бізнес закритий на карантин5 канал

Утім юристи радять не покладатися на ласку орендодавця, а тримати процес під контролем.

"Підготувати правильні документи, в тому числі вимогу, про яку якраз закон і говорить. Якщо вимога не дає бажаних результатів, немає ніякого діалогу зі сторони орендодавця, то об'єктивно вже справа може закінчитися в суді. Шанси в орендаря, який не використовує приміщення взагалі під час карантину, досить високі", – розповідає Тимур Енхбаяр.

Олена Соловйова, Михайло Третяк, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Полтавська ОДА ухвалила рішення посилити карантинні обмеження напередодні Великодня
Наступний матеріал
Поліція відкрила кримінальне провадження через хресну ходу в Самборі під час карантину
Loading...

"Укрпошта" відправить у відпустку працівників, які підуть до церкви на свята

Армієць одеської військової частини захворів на коронавірус – що відомо про стан

Ми не повинні боятися використовувати технології – Вселенський Патріарх Варфоломій

Дезінфікуючий душ: у Дніпрі почали випробовувати тунель знезараження

ПЦУ та УГКЦ знову закликали вірян святкувати Великдень вдома

Митрополит РПЦ в Україні Онуфрій ставить під загрозу життя вірян і епідситуацію по всій Україні – подробиці