Школа, учні, вчителі
Школа, учні, вчителі Depositphotos

Кабмін затвердив нову систему оплати праці: вчителям підвищать зарплати до 70%

Читайте по-русски
Загалом на підвищення потрібно 19,5 млрд грн – більшу частину суми виділить держава

Підвищення заробітних плат від 20% до 70% чекає на українських освітян вже від січня 2020 року. Нову систему оплати праці затвердив Кабінет Міністрів, передає "5 канал".

Підвищення буде у вихователів дитсадків, вчителів, освітян у позашкільній та профтехосвіті, та у вищій освіті й науці. Увагу звернуть і на молодих вчителів, запевняють урядовці – їхня зарплата має зрости на 40%.

Загалом на підвищення потрібно 19,5 млрд грн, більшу частину суми виділить держава, решту платитимуть із місцевих бюджетів. Також уряд ухвалив рішення збільшити відпустку вихователям дошкілля – тепер вони відпочиватимуть 56 днів, які і всі освітяни.

"Молодий вчитель сьогодні отримує 5410 грн. А от зміна нашої системи дасть можливість вже з 1 січня отримувати такому ж вчителю 7643 грн. І зараз такі параметри ми закладаємо в нормативні документи уряду, вони будуть основою формування бюджету на 20-й рік", – зазначив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Чинна система оплати праці освітян – позашкільників, вихователів, учителів, майстрів, викладачів – породжує велику нерівність. Ми вирішили прив'язку зробити до прожиткового мінімуму. Цьогорічний мінімальний посадовий оклад становить 1,73 від прожиткового мінімуму. 2023 року найменший посадовий оклад педпрацівника має становити 4 прожиткові мінімуми", – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Як повідомляв 5.UA, протягом 2019 року військовослужбовцям ЗСУ збільшили зарплати більш ніж на 30%.

Попередній матеріал
"Юнаку відірвало стопу": 23-річного волонтера доправили в реанімацію лікарні Мечникова
Наступний матеріал
"Сьогодні скасуємо парад, завтра забудемо про війну і не помітимо, як підпишемо капітуляцію" – ветеран АТО
Loading...