Міністерство екології України

Кабмін схвалив реструктуризацію 220 млрд грн державного боргу

Відповідне рішення має зменшити боргове навантаження України протягом неповних чотирьох років

Під час засідання уряду у середу, 4 жовтня, Кабмін затвердив репрофайлінг облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму у 220 млрд грн (219,6 млрд грн). Це передбачає їх обмін на два види облігацій: довгострокові (на суму у 74,4 млрд грн) і довгострокові інфляційні (на 117,5 млрд грн), передає УНІАН.

"Ми змінюємо наш портфель ОВДП, який зараз перебуває в Національному банку. Ми системно зменшуємо боргове навантаження на держбюджет. Ми знімаємо піки, які були створені, як у зовнішніх, так і у внутрішніх зобов'язаннях. У нас є піки, які в 2019-2020 роках ми вже врегулювали за рахунок виходу на зовнішні ринки... Ми це реалізували за зовнішніми позиками. Схожі заходи ми вживаємо за внутрішніми позиками", – зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Крім того, заступник міністр фінансів Юрій Буца додав, що репрофайлінг зменшить боргове навантаження України протягом 2017-2020 років на 158,4 млрд грн.

"Пропонується здійснити обмін частини облігацій на суму 219,6 млрд грн на два види облігацій – довгострокові на 74,4 млрд грн і довгострокові інфляційні на 117,5 млрд грн... Операція спрямована на згладжування графіка погашень (приблизно 12 млрд грн щороку), зменшення ризику рефінансування та скорочення необхідності залучення коштів цього року на 11 млрд грн. Наступного року – на 46 млрд грн і майже на 67 млрд грн у 2019 році, і на 34,4 млрд у 2020 році", – повідомив Буца.

Нагадаємо, влітку держборг України збільшився до 75 мільярдів доларів

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Міноборони викрило посадовця, що планував забудову військових містечок новими ЖК
Наступний матеріал
Кіберполіція викрила махінації з авіаквитками на 1,5 млн грн
Loading...