Вчителька в школі
Вчителька в школі Shutterstock

Кабмін підвищив зарплати вчителям на 20% і готується до кінця року зробити це ще раз

  Читайте по-русски
  Також планується підвищення виплат медикам на 30%

  Кабінет Міністрів України під час чергового засідання затвердив нову тарифну сітку для розрахунку заробітних плат працівників бюджетних установ. Про це повідомили у прес-службі уряду.

  Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, це рішення дає можливість збільшити зарплати вчителів уже в січні майже на 20%.

  "Уряд виділив цього року на зарплати нашим вчителям майже 100 млрд грн. Тому сьогоднішнє рішення абсолютно прораховано та забезпечено відповідними фінансами", – зазначив очільник уряду.

  Заробітна плата освітян розраховуватиметься з 1 січня 2021 року на основі збільшених на 20% посадових окладів, а з 1 грудня цього року – на 8,4%.

  Денис Шмигаль навів приклад, що посадовий оклад вчителя без категорії закладу загальної середньої освіти з 1 січня 2021 року становитиме 4 859 грн. Це на 809 грн більше, ніж було з вересня 2020 року. Посадовий оклад вчителя вищої категорії з 1 січня 2021 року – 6 461 грн. Це на 1 076 грн більше, ніж було з вересня 2020 року.

  "Також цьогоріч відбудеться індексація пенсій, закладені кошти для додаткових виплат пенсіонерам, старшим за 75 років. Збільшуються виплати по інвалідності, виплати на дітей, позбавлених батьківського піклування, виплати чорнобильцям", – підсумував Денис Шмигаль.

  Крім підвищення зарплат вчителів, за словами прем’єр-міністра, уряд також заклав кошти для підвищення виплат медикам на 30%.

  Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року в Україні мінімальна зарплата зросла на тисячу гривень – від 5 тис. грн до 6 тис. грн. Відповідні показники закріплені в Держбюджеті-2021, який Верховна Рада ухвалила 15 грудня.

  Попередній матеріал
  Убивство 11-річної Дарини Лук'яненко: обвинуваченого засудили до 15 років за ґратами
  Наступний матеріал
  У центрі Мадрида прогримів вибух у будинку для літніх людей
  Loading...

  В КСУ озвучили зарплату Тупицького за 2020 рік – вона більша, ніж у Зеленського

  В Україні зросла мінімальна зарплата

  Ексглава ДФС Гутенко пояснив свою премію у 1000%

  Міністр Шкарлет розповів, на скільки збільшиться зарплата освітян у січні

  "Вони нас пинають, як того м'яча футбольного": сотня шахтарів пікетує "Волиньвугілля" – причина

  Держбюджет-2021: стало відомо, кому з пенсіонерів перерахують пенсії