novostipmr.com

Інфляція перевищила очікування: у НБУ пояснили ситуацію

Уже традиційно зросли ціни на м'ясо, молочну продукцію, ціни на фрукти та овочі

У вересні 2017 року інфляція прискорилась до 16,4% у річному вимірі. У НБУ це пов'язують зі зростанням цін на сирі продовольчі товари та підвищенням виробничих витрат. Про це повідомив в.о. голови НБУ Яків Смолій на брифінгу в Києві, передає "Укрінформ".

"Споживча інфляція у вересні 2017 року прискорилась до 16,4% у річному вимірі і перевищила траєкторію прогнозу Нацбанку. Це зумовлено прискоренням зростання цін на сирі продовольчі товари, підвищенням виробничих витрат, а також певним пожвавлення споживчого попиту", – зазначив Смолій.

Він також додав, що вже традиційно зросли ціни на м'ясо, молочну продукцію, ціни на фрукти та овочі. "Як і в попередні місяці, через дію факторів з боку пропозиції на внутрішньому ринку високими темпами зростали ціни на фрукти та овочі, м'ясну та молочну продукцію", – сказав Смолій.

У НБУ відзначають, що прискоренню базової інфляції сприяла й очікувана активізація споживаного попиту. "Це відбулось завдяки зростанню реальних наявних доходів населення внаслідок підвищення заробітної плати у приватному секторі через високий попит на робочу силу, а також поступове поліпшення споживчих настроїв на тлі оголошених ініціатив уряду", - пояснив в.о. голови НБУ.

Як повідомляв 5.UA, у вересні в НБУ попереджали, що інфляція на кінець року може перевищити прогнози.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Геращенко вбачає руку Кремля у вчорашньому теракті
Наступний матеріал
Яйця на 800 тисяч грн: на Київщині сталась незвичайна крадіжка
Loading...