Індекс ПФТС продовжує падіння - за 2 дні на 10%

  Українські акції продовжують падати. Після вчорашнього зниження індексу ПФТС на 5,15%, сьогодні він впав ще на 5%. Загалом за останній місяц індекс ПФТС знизився на 215 пунктів. Аналітики називають такі тенденції не випадковими, і прогнозують подальше просідання вітчизняного ринку.
  Індекс ПФТС повернувся на рівень березня. Основною причиною зниження цін на фондовому ринку фахівці називають негативні новини з світових ринків. Фінансові труднощі найбільших американських іпотечних агентств Fannie Mae і Freddie Mac сприяли падінню європейських індексів до трирічного мінімуму, та зниженню провідних американських індексів - Доу Джонс та СтандартЕндПуурс. Реакція українського ринку була відповідною.

  Микола Івченко, Фінансовий аналітик: "Это мировые тенденции, и мы думаем что рынок может стать привлекательным..."

  Різкому падінню вітчизняного індексу, сприяє низька ліквідність порівняно з іншими ринками, кажуть експерти. На 50% впали папери "Сан Інтрбрю" та аркывського тракторного заводу, та майже на третину - стархової компанії "Оранта". Водночас, акції усых "блакитних фішок" зазнали суттєвого здешевшання. Деяких гравці ринку вважають, що падіння спричинене не так світовими тенденціями, як діями вітчизняних інвесторів, що очікували продовження минулорічного зростання, але тепер змушені продавати папери, аби повернути раніше залучені кошти.

  Томаш Фіала, Керуючий директор інвестиційної компанії: "Основной причиной этих падений является поведение местных инвесторов, инвесткомпаний, брокеров. За последние 4 года появилось очень много новых компаний, которые не прошли через коррекции этих лет".

  З іншого боку, учасники ринку переконують, - сьогодні ринок настільки не стабільний, що невдовзі індекс ПФТС може впасти і до 500-а пунктів. За їх словами, падіння ринку прискорюють спекулянти.

  Віктор Федоров, Директор з управління активами інвестиційної компанії: "Почему в Америке фондовый рынок упал на 20%, а в Украине на все 50%. Потмоу что наши ценные бумаги быстрее обесцениваются. Паления украинского рынка объективное, но его ускоряют спекулянты".

  Утім корекція, може відбутися в будь-який момент, кажуть аналітики. Усе залежить від вміння брокерів, вдало представити іноземним інвесторам акції вітчизняних підрпиємств. Адже, основні інвестори ПФТС - іноземці, а найбільш зручний момент для купівлі акції, коли вони досягли свого мінімума.
  Попередній матеріал
  РадБез ООН розгляне порушення Росією кордонів Грузії
  Наступний матеріал
  Мінпромполітики: "Криворіжсталь" забирати не будуть
  Теги:
  Loading...