5 канал

Гройсман: Завдяки децентралізації місцеві бюджети зросли майже на 50%

Місцеві бюджети порівняно з минулим роком зросли на 34 млрд грн

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час відкриття програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" сьогодні, 25 жовтня, в Києві.

"Сьогодні ми маємо повноцінну фінансову децентралізацію, я думаю, що кожен може це підтвердити. А цифри говорять про те, що місцеві бюджети порівняно з минулим роком вже зросли на 34 млрд грн – це майже 50%. Якщо ми подивимося на інші інструменти, то побачимо, що другий рік поспіль в Україні є й інші інструменти стимулювання регіонального розвитку – це Державний фонд регіонального розвитку, який вперше розподіляється чесно, це окрема субвенція на підтримку окремих територіальних громад у розмірі 1 млрд грн, а на наступний рік ми закладаємо 1,5 млрд грн, це і субвенція на соціально-економічний розвиток, яка теж спрямована на місця. Фактично держава максимально передає фінансові ресурси вниз", – заявив Гройсман.

Нагадаємо, як заявив в ефірі "5 каналу" віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, в усіх обласних центрах за рахунок коштів ЄС відкриються офіси підтримки реформи децентралізації.

Попередній матеріал
Чим загрожує реорганізація відділу, який займався "майданівськими" справами
Наступний матеріал
СБУ затримала інформатора "ДНР"

Нардеп: Питання децентралізації об'єднає зал ВР, якщо там не буде особливого статусу Донбасу

Гройсман про децентралізацію: За два роки надходження коштів до бюджетів міст України зросли вдвічі