Фото politika.org.ua

"Газпром" не отримав грошей від України за березневий газ

  НАК "Нафтогаз" не заплатив "Газпрому" за поставки газу в березні.

  Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на представника російського концерну.

  "За березень вони не заплатили", - сказав представник "Газпрому", додавши, що загальний борг на сьогоднішній день збільшився до $ 2,2 мільярдів. Згідно контракту, крайній строк оплати березневого газу було 7 квітня.

  Відмітимо, березень був останнім місяцем, коли Україна купувала російський газ за пільговою ціною $268,5 за 1000 кубометрів.

  З 1 квітня Росія підвищила ціну на блакитне паливо ля України до $385,5 за 1000 кубометрів. А всього за два дні Москва ввела мито на поставки газу до України – як наслідок, ціна підвищилася до $485 за 1000 кубометрів.

  Зараз ціна на російський газ для України – найвища серед усіх клієнтів "Газпрому" і більш ніж на $100 перевищує середню ставку для Європи.

  Як відмічає Reuters, аналітики вважають, що через підвищення ціни "Газпром" може втратити близько $2 мільярдів за рік, а для ЄС це загрожує перебоями в поставках газу.

  Нагадаємо, раніше сьогодні повідомлялося, що ЄС планує заморозити будівництво газопроводу "Південний потік" по дну Чорного моря, що буде першою серйозною санкцією ЄС у відповідь на анексію Росією Криму.

  Попередній матеріал
  88 млн гривень зібрали українці на допомогу армії
  Наступний матеріал
  Аваков: 30% харківської міліції буде звільнено за саботаж