Голова НБУ: падіння гривні пов'язане зі знеціненням рубля

  Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що однією із причин падіння курсу гривні є знецінення російського рубля.

  "Це спровокувало виникнення панічних настроїв на валютному ринку України. Зараз ситуація покращується", - цитує слова Гонтарєвой на зустрічі з керівниками найбільших українських банків в понеділок прес-служба НБУ.

  Як нагадує “Интерфак-Украина”, курс гривні на міжбанку 16-17 грудня вийшов до рівня нового історичного мінімуму - 20 грн/$, а окремі котирування досягали рівня 21 грн/$. На неофіційному готівковому ринку гривня в той день котирувалася ще нижче. Одночасно в Росії курс рубля на Московській біржі 16 грудня короткочасно обвалився до 80 руб/$.

  Проте в наступні дні після вжитих Центробанком Росії заходів курс рубля скоректувався, і в даний час російська національна валюта торгується на рівні близько 55-56 руб/$. Курс гривні на міжбанківському та готівковому ринку 17 грудня в середині дня також розвернувся в бік зміцнення, і стабілізувався на рівні близько 18,5-19 грн/$.

  У цій ситуації Національний банк знизив офіційний курс гривні до нового історичного мінімуму 15,854396 грн/$, однак його розрив з курсами на інших сегментах ринку залишається значним.

  Попередній матеріал
  В Україні заборонили фільм "Тарас Бульба"
  Наступний матеріал
  У Пакистані стратять понад 500 людей