У Пакистані стратять понад 500 людей

  Найближчими днями у Пакистані стратять понад 500 людей, яких засудили до найвищої міри покарання.

  17 грудня прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф зняв мораторій на страту, що діяв в Пакистані з 2008 року. Це рішення було прийнято після атаки бойовиків 16 грудня на одну зі шкіл міста Пешавар. Тоді жертвами теракту стали 148 осіб, у тому числі понад 130 дітей.

  Четверо засуджених за напад вже були страчені.

  У понеділок президент Мамнун Хусейн відхилив понад 50 прохань про помилування засуджених за злочини, пов'язані з тероризмом.

  Також було прийнято рішення про скорочення до трьох днів терміну між вироком до повішення і виконанням покарання. Це означає, що засуджені до смерті можуть бути страчені в будь-який момент.

  Влада Пакистану заявила, що відновлення смертної кари - необхідна міра в боротьбі з ісламістами.

  За даними міжнародної неурядової організації Amnesty International, за час дії мораторію на смертну кару до смерті в Пакистані були засуджені понад 8000 осіб, але у виконання були приведені тільки два вироки, винесених військовим трибуналом в 2012 році. При цьому наголошується, що близько 10% засуджених на смертну кару в країні проходять за статтею "Тероризм", яка, як зазначають правозахисники, має дуже широке тлумачення.

  Попередній матеріал
  Голова НБУ: падіння гривні пов'язане зі знеціненням рубля
  Наступний матеріал
  Світовий банк дав Україні кредит у $378 мільйонів