гроші
гроші Shutterstock

Фонду соцстрахування не вистачає коштів на виплати лікарняних та декретних

  Читайте по-русски
  На виплати не вистачає майже 2,3 млрд грн

  За серпень до Фонду соціального страхування надійшло 2,42 млрд грн частки Єдиного соціального внеску, а потреба у видатках на допомоги і страхові виплати за цей же період становила 4,69 млрд грн із врахуванням заборгованості з фінансування лікарняних, декретних і допомог на поховання, що накопичилася на початок місяця, повідомили у ФССУ.

  У Фонді зростання потреби у видатках пояснили такими причинами:

  • потреба у видатках перевищує доходи від частки ЄСВ упродовж усього 2021 року та корелює із зростанням сум допомог за лікарняними листками, виданими, у тому числі, в разі лікування від COVID-19;
  • за підсумками першого півріччя 2021 року витрати Фонду на допомогу по тимчасовій втраті працездатності порівняно з тим же періодом 2020 року збільшились на 3,4 млрд грн, або на 72%;
  • з початку пандемії Фонд отримав додаткове фінансове навантаження, пов'язане із оплатою самоізоляції контактних осіб, наданням страхових виплат медичним працівникам, які інфікувались коронавірусом під час виконання професійних обов'язків, а також членам їхніх родин у разі їхньої смерті;
  • надходження зменшились у зв'язку із пільгами, які було запроваджено для захисту підприємців – у 2021 році ФССУ прогнозовано недоотримає 745,8 млн грн.

  У Фонді нагадали, що його бюджет майже повністю складається з частки ЄСВ, який надходить до держбюджету. Причому ЄСВ розподіляється між ФССУ і Пенсійним фондом на випадок безробіття відповідно до визначених Кабміном пропорцій – частка ФССУ становить лише 9,57% обсягу єдиного внеску. Протягом декількох років вона зменшилася майже на 5% (16 млрд грн недоотриманих коштів). Крім того, ця частка надходить на рахунок Фонду по мірі сплати ЄСВ та одразу направляється на фінансування матеріального забезпечення та страхових виплат.

  "ФССУ не тримає коштів на рахунку та направляє їх на виплати допомог щодня, аби якомога більше пришвидшити отримання коштів застрахованими особами", – йдеться в повідомленні.

  У Фонді також зазначили, що попри збільшення стандартних строків фінансування, усі види допомог надаються Фондом у повному обсязі, страховим захистом забезпечені майже 12 млн застрахованих осіб і близько 200 тис. потерпілих на виробництві та їхніх родин.

  Нагадаємо, в Україні ввели декретну відпустку для чоловіків. Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт №3695 щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька на догляд за дитиною.

  Попередній матеріал
  Нові карантинні обмеження – детальне роз'яснення по "зонах" від МОЗ
  Наступний матеріал
  За новою технологією: Іспанія в жовтні планує розпочати виробництво власної вакцини від COVID-19
  Loading...

  Політолог розповів, якої допомоги слід чекати від США

  "Сторони отримали те, що хотіли": як експерти аналізують зустріч Зеленського з Байденом

  Новий пакет військової допомоги від США передбачає постачання Javelin в Україну – AP

  Пом'якшити вплив Росії-агресора: Велика Британія оголосила про створення фонду на підтримку України

  Кияни на День Незалежності отримають грошову допомогу: кому і скільки заплатять

  Україна розраховує на збільшення військової допомоги від США до мільярда доларів – Кулеба