FITCH прогнозує ВВП України на рівні -3% у 2009-му році

  ВВП у мінусі. Міжнародне рейтингове агенство "Фітч" прогнозує що наступного року Валовий внутрішній продукт України становитиме мінус три з половиною відсотка.
  Це більш оптимістичний прогноз аніж у вітчизняних урядовців. Мінекономіки, приміром, очікує мінус 5% ВВП. Що ж до фахівців "Фітч", вони прогнозують наступного року курс національної валюти - 7 гривень 30 копійок за долар, зростання державного боргу до 28-ми відсотків ВВП, а інфляцію у 17 з половиною відсотків. 

  Ендрю Кохун, директор аналітичної групи FITCH: "Україна залишається серед ризикових країн. Особливо через зростання державного боргу. Доларизація вашої економіки тільки погіршує ситуацію. Інфляція в країні зростатиме і стабілізується лише наприкінці 2009 року. Щоправда є і позитивні моменти - сьогоднішнє коректування курсу в подальшому стабілізує економічну ситуацію. Вам варто більше довіряти внутрішньому виробнику та провадити конкретну антикризову політику з врахування світової кон`юктури".

  Вітчизняні фахівці стосовно макропрогнозів здебільшого погоджуються з Міжнародними екпертами. Водночас урядовий прогноз інфляції у 9 з половиною відсотка вважають занадто оптимістичним.

  Віктор Лисицький, експерт з економічних питань: "При урядових прогнозах у 9,5 інфляції це дуже оптимістично думаю буде більше 10%".

  Ірина Акімова, заступник голови комітету ВР з питань економічної політики: "На сегодняшний день они колеблются - по ВВП падение на уровне от 2 до 4 процентов. Хотим надеяться, что падение окажется не более чем 4 - это пессимистичний прогноз И уровень инфляции безусловно выше запланированного правительством, который будет составлять порядка 15-ти процентов".
  Попередній матеріал
  Влада повністю перекрила місто Мумбаї (оновлюється)
  Наступний матеріал
  Україна візьме участь в робочій групу Росія-СОТ
  Теги:
  Loading...