Fitch понизило рейтинг України

  Міжнародне агентсво Фітч знову погіршило і без того негативні рейтинги України, а саме рейтинг дефолту емітента в національній та іноземній валюті - з рівня "В+" до "В".

  Аналітики Fitch пояснюють це збільшенням ризику валютної і банківської кризи через посилення тиску на фінансову систему України, а також ризиком невиконання програми Міжнародного валютного фонду.

  Нагадаємо, останній раз Fitch знизило довгостроковий рейтинг України торік 17-го жовтня, а ще до 25-го вересня він був стабільним. Загалом рейтинги групи "В" означають наявність кредитних ризиків та обмеженого запасу міцності.

  Міжнародні експерти попереджають, -  гривня відчуває тиск і це негативно  впливає на реальний сектор економіки, можливості залучення капіталу, а отже і суверенну кредитоспроможність. Також Фітч прогнозує Україні скорочення ВВП до -4,5%.

  Вітчизняні експерти переконують - таке зниження рейтингу означає наближення до переддефолтового стану, а відтак чекають від регулятора кардинальних кроків.

  Анатолій Баронін, експерт з питань економіки: "Регулятору в першу чергу потрібно вести виважену політику, капіталізувати банки а уряду -нарешті прийняти антикризову програму, вести політику проеткціонізму на ринку".

  Попередній матеріал
  Суд відмовив Семенюк-Самсоненко в поновленні на посаді голови ФДМУ
  Наступний матеріал
  Бранці "Фаїни" прибули в Україну (репортаж)
  Теги:
  Loading...