ФДМ продасть "Укртелеком" та 5 обленерго (репортаж)

  Продати вітчизняного монополіста зв`язку "Укртелеком" та п`ять обленерго знову хочуть у Кабінеті міністрів. Торік Уряд оцінював стартову вартість держпакету "Укретелекому" у 12 мільярдів гривень, утім криза втричі знизила вартість акцій на фондовому ринку. Значно впала і ціна акцій обленерго.

  До продажу Укртелекому все готово, - запевняє профільний міністр. Конкурс можуть оголосити уже наступного тижня. Триватиме він, згідно із Законом, 75 днів. На відкритий аукціон виставлятимуть контрольний пакет - майже 68% акцій. Світова фінансова криза - приватизації не завадить, - переконаний Йосип Вінський, і вже підраховує, скільки можна виторгувати за вітчизняного монополіста комунікацій.

  Юлія Тимошенко розмов про ціну монополіста зв`язку - уникає, утім запевняє: ладна віддати його лише у надійні руки. Запевняє, особисто веде попередні переговори зі світовими інвесторами.

  Опоненти Уряду - певні: Кабмін Тимошенко намагається залатати дірки у бюджеті. Покрити запланований ними ж дефіцит - самостійно не можуть, відтак розкручують приватизацію. Хоча й знають: в умовах світової фінансової кризи гідного інвестора не знайти.

  Ідея приватизації "Укртелекому" - не нова. Закон про особливості його продажу підписав ще Президент Леонід Кучма у 2000-му році. Утім до конкурсу жодного разу не доходило. За чинної влади рішення про продаж держпакету компанії в останнє ухвалювали торік. Тоді його заветував Віктор Ющенко, посилаючись на монопольне становище підприємства на вітчизняному ринку комунікацій.

  Ольга Кошеленко, Максим та Ілля Шинкаренки, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.04Мб)

  Попередній матеріал
  Вантовий міст на Рибальський півострів закрили для пішоходів (репортаж)
  Наступний матеріал
  Судно "Фаїна" звільнять сьогодні,- Войтенко
  Теги:
  Loading...