Експорт олії відкритий?

  Березневі розпорядження Кабінету Міністрів щодо обсягів квот та порядку видачі ліцензій на експорт соняшникової олії призупинив Президент Віктор Ющенко. Указ опублікований на офіційному сайті голови держави. Крім цього, є і подання до Конституційного Суду.
  Відповідно до документу, згадані розпорядження кабміну є такими що суперечать Конституції та зобов"язанням,  взятим перед Світовою організацією торгівлі. Крім того, загрожують національній безпеці в економічній сфері.

  Нагадаємо, уряд встановив розмір експортної квотина олію, яка підлягає ліцензуванню, у 300 тисяч тонн. За даними Мінагрополітики, наявні ресурси олії становлять близько 750 тисяч тонн. Близько 160 тисяч тонн до кінця року здатен спожити внутрішній ринок.  Для перехідних залишків потрібно всього 40-80 тисяч тонн. Відтак, на експорт можна спрямувати близько півмільйона тонн соняшникової олії. Проте, відбудеться це у разі відповідності продукту євростандартам якості.  

  Степан Капшук, гендиректор асоціації "Укроліяпром": "Ми не зуміємо реалізувати - навіть якшщо відмінять ці обмеження квоти сьогодні -завтра - просто у нас основний екпортний шлях - морський, а сьогодні вже всі термінали завалені продуктом і нам ще пройти потрібно довготривалу процедуру на читстоту".

  Олександр Шлапак, перший заступник голови Секретаріату Президента: "Указ сьогодні оприлюднено і вже з сьогоднішнього дня виробники можуть заключати договори. і митниця повинна все підписати. застосовувати обмеження просто потрібно в крайньому випадку, а зараз як було скзано ми маємо перевиконання".

  Варто додати, що в разі коли уряд виконає свої плани на середу щодо розгляду можливості скасування експортних квот, Президент готовий відкликати власне подання з Конституційного суду.
  Попередній матеріал
  Лідерство на виборах мера Києва утримує Черновецький
  Наступний матеріал
  Уперше в Україні відбувся міжнародний конкурс підкорювачів вогню (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги: