Експерт: МВФ може вимагати прийняття бюджету, як передумови для траншу

Ми втратили час для отримання траншу

Таке в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив заступник голови НБУ (2005-2009), ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

"Ми втратили час для отримання траншу. За останній місяць прозвучали заяви, досить офіційні, від міністерства фінансів, що ми знову змінюємо нашу податкову систему – зміни незначні, неконцептуальні, непринципові – але вони пішли в ефір. Тепер МВФ, я думаю, буде вимагати від нас пояснень, а може навіть вимагати прийняття бюджету, як передумови для траншу з певним дефіцитом. Такі нескоординовані дії можуть призвести, що транш ми отримаємо тільки у кінці року", – сказав Савченко.

"Думаю, це не смертельно. Золотовалютні резерви і надходження до бюджету від інших кредиторів, на жаль, не впливають фізично на курс, долар не потрапляє на міжбанківський ринок, це принципово. Потрібно змінити парадигму – позичати мають не держава і Нацбанк, а приватний бізнес чи навіть під держгарантії гроші треба пускати через українську банківську систему, малий і середній бізнес, інфраструктурні проекти, тоді буде пропозиції долара більше і це може стабілізувати гривню", – додав він.

Попередній матеріал
Клімкін: Я вважаю вибори в Росії нелегітимними, бо вони відбуваються на території окупованого Криму
Наступний матеріал
"Розбили пляшку шампанського": українцям презентували модернізоване судно "Капітан Черемних"

МВФ знову відклав питання про виділення траншу Україні

Міністр фінансів пояснив, чому кредит МВФ опинився під загрозою