Андрій Нікітін
Андрій Нікітін
5 канал

2018 року можливе відновлення кредитування бізнесу у гривні – експерт

2018 рік дає можливості до відновлення кредитування бізнесу, але якщо казати про кредитування в гривні, це буде ставка близько 20% річних

Про це в ефірі програми "Фінансовий тиждень" розповів Андрій Нікітін, генеральний директор РА "Стандарт-Рейтинг".

За його словами, ми можемо мати позитивні зрушення, якщо кредитуються експортери.

"Експортери можуть отримати ставку в валюті, починаючи з 5%. Окрім того, якщо говорити про крупний бізнес, можна мати кредитування експортерів за тими умовами, які запропонують експортно-імпортні банки інших країн. Зокрема, США можуть кредитувати за 3,8% ставки, японський банк може кредитувати під 0,1% у йєнах", – каже генеральний директор РА "Стандарт-Рейтинг".

За словами експерта, відновлення кредитування – це двосторонній процес. Якщо розглядати це питання з боку кредитора (банка), то відновленню кредитування заважає недостатня кількість ресурсів. Також існує багато неефективних кредитів, тому банк має значні ризики.

Якщо розглядати з позиції позичальника, головне – це високі ставки, і зокрема інфляція.

За прогнозами Нікітіна, драйвером для оновлення кредитування, окрім підвищення попиту на споживчому ринку, може стати таке очікуване послаблення в галузі управління МСБ.

"Необхідно зменшити податковий тиск і контроль від органів. Бізнес має відчувати, що йому дозволяють розвивати свою діяльність", – зазначає генеральний директор РА "Стандарт-Рейтинг".

Попередній матеріал
70 млн гривень "розчинилися": подробиці обшуків у головному офісі "Укрзалізниці"
Наступний матеріал
Фінляндія дала всі дозволи на будівництво скандального "Північного потоку-2"