Про це в ефірі програми "Фінансовий тиждень" розповів Андрій Нікітін, генеральний директор РА "Стандарт-Рейтинг".
За його словами, ми можемо мати позитивні зрушення, якщо кредитуються експортери.
"Експортери можуть отримати ставку в валюті, починаючи з 5%. Окрім того, якщо говорити про крупний бізнес, можна мати кредитування експортерів за тими умовами, які запропонують експортно-імпортні банки інших країн. Зокрема, США можуть кредитувати за 3,8% ставки, японський банк може кредитувати під 0,1% у йєнах", – каже генеральний директор РА "Стандарт-Рейтинг".
За словами експерта, відновлення кредитування – це двосторонній процес. Якщо розглядати це питання з боку кредитора (банка), то відновленню кредитування заважає недостатня кількість ресурсів. Також існує багато неефективних кредитів, тому банк має значні ризики.
Якщо розглядати з позиції позичальника, головне – це високі ставки, і зокрема інфляція.
За прогнозами Нікітіна, драйвером для оновлення кредитування, окрім підвищення попиту на споживчому ринку, може стати таке очікуване послаблення в галузі управління МСБ.
"Необхідно зменшити податковий тиск і контроль від органів. Бізнес має відчувати, що йому дозволяють розвивати свою діяльність", – зазначає генеральний директор РА "Стандарт-Рейтинг".
[social type="fb" url="https://www.facebook.com/%D0%A4%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9-%D1%82%D0%B8%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C-123660508203173/"]