туристи групи Дятлова
туристи групи Дятлова відкриті джерела

Перевал Дятлова: через більш ніж 60 років назвали остаточну причину загибелі туристів

Читайте по-русски
Травми, отримані цими туристами, пояснюються тиском на тіла кількох тонн снігу

У розгляді справи загибелі туристів групи Дятлова взимку 1959 року на Уралі прокуратура Російської Федерації назвали остаточну причину трагедії. Про це повідомив заступник начальника управління Генпрокуратури в УрФО Андрій Кур'яков, передає "5 канал".

"Питання закрито", – сказав Кур'яков і додав, що розслідування було завершено ще в 2019 році.

Експерти визначили, що групі довелося покинути намет через лавину, що зійшла в результаті різкого погіршення погоди. Згодом члени групи загинули від замерзання і травм, отриманих під тиском снігу.

туристи групи Дятлова
туристи групи Дятловавідкриті джерела

"Покинувши намет, група разом, без паніки, відійшла на 50 метрів. Вони пішли до кам'яного пасма. Це природний обмежувач лавини. Вони зробили все абсолютно правильно. І тут друга причина, чому група була, скажімо так, засуджена до загибелі, не повернулася. Коли вони розвернулися, вони намет не побачили", – розповів він.

В ту ніч видимість була від 6 до 16 метрів, а туристи відійшли на 50 метрів.

"Людина, коли не бачить орієнтира, йде в бік, навіть якщо приблизно уявляє, де намет. Не бачачи його на горі, ти його ніколи не знайдеш", – додав Кур'яков.

туристи групи Дятлова
туристи групи Дятловавідкриті джерела

За версією експертизи, туристи разом дійшли до кедра і розпалили багаття. Але воно прогоріло тільки півтори години. Там на місці від холоду загинуло двоє туристів. Решта розділилися. Підгрупа, куди входив Дятлов, стала повзти до намету по своїх слідах. Туристи замерзли відразу, коли вийшли з зони лісу, там була температура мінус 40-45 градусів, з пронизливим вітром.

Друга підгрупа – четвірка Золотарьова – пішла в цьому ж напрямку, заглибившись в сніг.

туристи групи Дятлова
туристи групи Дятловавідкриті джерела

"Вони зробили настил, але коли вони підкопали сніг, вони спровокували його зрушення. Їх знесло з настилу і засипало триметровим шаром снігу", – сказав Кур'яков.

Травми, отримані цими туристами, пояснюються тиском на тіла кількох тонн снігу. Переломи заподіяні тиском оточуваної сили.

Прокуратура дійшла висновку, що схил з небезпекою сходу лавин.

Довідка: У ніч на 2 лютого 1959 року на перевалі на Північному Уралі загинула група з дев'яти туристів, що складалася з двох дівчат і семи молодих людей, зокрема керівника групи Ігоря Дятлова.

Пошуки туристів почалися 16 лютого 1959 року, коли вони до контрольного терміну не вийшли на зв'язок. Рятувальники наткнулися на перевалі на розрізаний і порваний намет. Потім на схилі і в лісі біля підніжжя гори були знайдені тіла людей, деякі з них напівроздягнені. Хтось із туристів загинув від холоду, частина – від серйозних травм.

туристи групи Дятлова
туристи групи Дятловавідкриті джерела

Висувалися різні версії причин трагедії, але жодна з них повністю не пояснювала те, що сталося. Перевал, де загинула група, тепер називається перевалом Дятлова.

Як повідомляв 5.UA, засновник компанії SpaceX Ілон Маск поспілкувався з родиною українського вченого та винахідника Сергія Корольова.

Попередній матеріал
"Був одним із найкращих": Ілон Маск поспілкувався з родиною конструктора Корольова
Наступний матеріал
Концерт Kozak System: "Закохані злодії" на "5 каналі"
Loading...

"Відданий патріот і щира людина": із загиблим на Донбасі 29-річним військовим попрощалися у Києві

Шості роковини трагедії поблизу Зеленопілля: внаслідок цинічного обстрілу загинуло 43 людини

Загострення на Донбасі: ворог гатив 14 разів – український воїн загинув, троє бійців поранені

Лісові пожежі на Луганщині: кількість жертв зросла (оновлено)

Масштабна пожежа на Луганщині: госпіталізовано 17 дітей, вогонь знищив 23 будинки

Пожежа в Луганській області: загинула людина, ще 9 госпіталізовані, знищені понад 100 будинків