Дивогляд

Електронні копії передадуть до львівського СБУ, музею "Тюрма на Лонцького" та архіву Центру досліджень визвольного руху

Восьмиметровий міст поєднує дві дороги над невеликим струмком і гарантовано витримує навантаження у дві тонни

Будь-яке з небесних тіл можна обертати, як глобус

Астронавти навіть крутяться навколо спінера

Качки перелетіли з зоопарку, який за кількасот метрів звідси. Влітку вони плавають на тихому плесі, а от на зиму в теплі краї не відлітають – хитруни повертаються до зоопарку, бо там тепліше

На фестивалі в Берліні представили інтерактивну доріжку, що перетворює кроки на світло. Світлові панелі обабіч переходу живляться завдяки енергії кроків перехожих. У майбутньому творці винаходу планують обладнати такими  доріжками і великі міста.

Як перетворити енергійні рухи на світло вигадали британські винахідники.100 електромагнітних генераторів перетворюють рух в енергію і вмикають світлові панелі. Розробники кажуть, такі доріжки дадуть змогу заощаджувати електроенергію та зберігати довкілля.

Дізнайтеся більше про доріжки з новини

Перетворити енергійні рухи на світло вигадали британські винахідники

Розміри смаколика – три метри на сім, товщина – 5 сантиметрів. Вміст какао в шоколаді 70%, і щоб виплавити таку плитку знадобилася тона порошку. Його привезли з центральних регіонів країни, де виробництво какао – це основа економіки. Приправили шоколадку 20-ма кілограмами лісових та грецьких горіхів. Щоб приготувати гігантську цукерку кулінарам знадобилося 8 годин. Найбільшою у світі плитку визнали представники Книги рекордів Гіннеса. 

Господар тваринки постійно проводив тренування для свого карликового кролика Біні

Харків’янці Дінарі Касько лишень 29, а вона вже підкорила світ своїми геометричними десертами. Вперше у світі вона поєднала кондитерську майстерність і принципи сучасної архітектури. В ексклюзивному інтерв’ю 5.UA майстриня розповіла, як почала готувати солодощі, коли відчула себе популярною, чому застосувала 3D-технологію для виготовлення тортів, звідки у неї таке екзотичне ім’я і що треба робити, аби стати успішним

Поблизу річки Маргарет в західній частині Австралії помітили кенгуру з незвичайним мускулистим тілом. Про це повідомляє видання The Daily Mail.

Знімки тварини зробив 27-річний Джексон Вінсент. Він зустрів величезного кенгуру, коли вигулював собаку. Чоловік був вражений розмірами тварини - за його словами, зріст кенгуру, якого він зустрів, становив близько два метри, а вага - приблизно 100 кілограмів. 

Фото тварини після появи в мережі Facebook стали вірусними. Утім, схоже, що кенгуру був не зовсім задоволений такими втручаннями в особисте життя і прийом сонячних ванн.

Харків'янка виготовляє смаколики та разом з мамою продає їх в мережі – клієнтів тільки більшає

Винахідник і "вчений" обговорили фізику та вирішили влаштувати вечірку

У Запоріжжі з нагоди дня міста провели щорічний турнір із козацького бою. Там на козацькі забави зібрались майже дві сотні учасників із різних регіонів країни.

Лава на лаву - це колективна бойова козацька гра. У сутичці перемагає той, хто гуртом зміг відтіснити суперника. Як це було – дивіться у фотогалереї "5 каналу".