Йдеться про передачу злоякісної фіброзної гістіоцитоми, яка діагностується лише 1400 разів на рік
Науковці були приголомшені, коли зіткнулися з унікальним випадком, що стався у хірурга після операції на пацієнтові з рідкісною формою раку. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Star, у лікаря розвинувся той самий тип злоякісної пухлини, що й у пацієнта, якого він оперував.
Пацієнтом був 32-річний чоловік із Німеччини, який страждав на злоякісну фіброзну гістіоцитому – рідкісну форму раку м’яких тканин. Під час видалення пухлини з черевної порожнини пацієнта хірург порізав руку, незважаючи на захисні рукавички.
Рану негайно обробили та перев’язали, але через п’ять місяців лікар помітив дивну шишку на місці порізу. Обстеження показало, що це була злоякісна пухлина, генетично ідентична тій, яку було видалено у його пацієнта.
Медичні фахівці пояснюють, що ракові клітини могли проникнути в організм хірурга через ушкоджену шкіру. Це надзвичайно рідкісний випадок, адже зазвичай імунна система людини відторгає чужорідні клітини, навіть під час трансплантації органів. Проте у цього лікаря, за словами дослідників, була "неефективна протипухлинна імунна відповідь", що дозволило пухлині розвиватися.
Інцидент стався ще у 1990-х роках, але він знову привернув увагу вчених після публікації в Медичному журналі Нової Англії. У статті детально описано рідкісний випадок передачі злоякісної фіброзної гістіоцитоми, яка діагностується лише 1400 разів на рік.
Дослідники зазначили, що зазвичай трансплантація алогенних тканин викликає імунну реакцію, яка запобігає приживленню чужорідної тканини. У випадку хірурга запальна реакція в уражених тканинах була інтенсивною, але недостатньою для зупинки росту пухлини.
"Це свідчить про неефективну протипухлинну імунну відповідь", – йдеться у публікації.
Схожі випадки фіксують і під час пересадки органів, однак цей інцидент викликав неабиякий інтерес серед медичних експертів через свою унікальність.
На щастя, пухлину з долоні лікаря вдалося повністю видалити, і рак не поширився далі. Хірург одужав і не мав жодних ознак рецидиву.
Що ж до пацієнта, якому видаляли пухлину, то він пережив операцію, однак згодом помер від ускладнень.
Раніше "Дивогляд" розповідав, як неповнолітня донька австралійської хірургині просвердлила отвір у черепі пацієнта.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.