На Волині судили "масона", який виманив у політика $135 тис і обіцяв йому посаду прем'єра – подробиці скандалу

У Луцькому міськрайонному суді визнали винним у шахрайстві "горе-масона" Івана Братченю, який обіцяв посаду прем'єра волинському політику та відзначився низкою дивних заяв

Чоловіка засудили до 7-річного позбавлення волі. Оскаржити цей вирок до Волинського апеляційного суду подалися як сторона захисту, так і обвинувачення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Волинські новини".

У вироку йдеться, що волинський політик Борис Загрева у 2015 році зустрівся із Іваном Братченею як представником закритої масонської ложі. Той сказав політику, що масони розглядають його кандидатуру на посаду прем'єр-міністра України.

Також Братченя йому сказав про необхідність членського внеску в ложу – $150 тис. Борис зміг знайти кошти, але неповну суму.

"У подальшому в березні 2016 року Братченя, діючи умисно, повідомив Загреві про необхідність сплатити решту грошових коштів у сумі 100 тисяч доларів, пояснюючи, що активно проходить підготовка до виїзду на навчання, де запланована його особиста зустріч із представником ордену масонів із родини Ротшильдів", – зачитав вирок суддя Волинського апеляційного суду Петро Борсук.

У підсумку Борис передав "масону" $135 тис, але з "неочікуваних" причин так і не був працевлаштований в уряд. Замість цього він отримав перстень з гравіюванням – типу масонського.

Колишньому народному депутату і знайомому Загреви Олександру Клименку теж обіцяли за $150 тис керівну посаду в уряді. Однак він не отримав навіть перстня. За словами адвоката Братчені Сергія Книша, подібних сум у деклараціях політиків на той час не було.

"Про отримання великих сум і від Загреви, і від Клименка. Враховуючи їхній статус державних службовців і обов'язок подавати відповідні щорічні декларації, в них не було зафіксовано таких розмірів доходів, які вони нібито вручали йому за проходження навчання в США і отримання у майбутньому посад в органах державної влади", – сказав він.

Справа "горе-масона"
Справа "горе-масона"
Фото: Скріншот із соцмереж

2020-й рік став фатальним для Братчені. Тоді він зустрів ще одного фігуранта цієї історії, який назвав себе головою осередку "Луцької міської організації демократичної партії".

Після цього "традиційно" понеслися розмови про посаду в уряді, масонів і членський внесок у розмірі $200 тис. Вже наступного дня його затримали правоохоронці.

За словами шахрая, всі ці події є звичайною політичною помстою за те, що він не співпрацював з ворогами України та відмовився бути причетним до створення п'ятої колони. Судді довелося кілька разів робити йому зауваження, аби він не відхилявся від суті обвинувачення.

"Треба прочитати Гоголя і все стане зрозуміло. Хочу звернути вашу увагу на їхню зухвалість. Це вони хазяї долі людини. Незважаючи на те, що я присутній, роздавали звання та вітали один одного. Це вони – Костенко, Клименко, Загрева, Заєць – на догоду російській федерації та ворогам України руйнували фракцію Народного Руху у Верховній Раді. Це вони, запросивши телебачення, викидали тапочки Чорновола з його колишнього кабінету", – заявив Братченя.

На думку захисників, судовий вирок є незаконним. Зокрема, вони зазначають про провокацію за третім епізодом. Однак прокурор впевнений, що до винесеного покарання треба додати кілька років, бо обвинувачуваний ошукав на великі суми трьох людей, до того ж, заздалегідь готувався до цього.

"Враховуючи те, що Братченя діяв систематично, заздалегідь готувався до вчинення кримінального правопорушення, зокрема це і символіка, і написання відповідних заяв. Він ретельно підходив до вчинення злочинів. Ретельно все вивчав, що підтверджується оглядом блокнота з його записами", – зазначив прокурор Тарас Гоцуляк.

У підсумку суд залишив без задоволення апеляційні скарги обох сторін і не змінив вирок Луцького міськрайонного суду.

"П'ята колона виграла",– сказав Братченя, заслухавши рішення суду.

Раніше "Дивогляд" розповідав про шокуючі теорії змов, які виявилися правдою.

Дивіться також відео 5 каналу: ЄВРОБАЧЕННЯ-2023: Хорватський гурт уже наробив шуму, а дехто просив вибачення в українців

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше