Зґвалтування 14-річної на Закарпатті: прокуратура оскаржить судовий вирок

"Органи прокуратури вживатимуть всіх заходів для захисту прав постраждалої особи"

Прокуратура планує оскаржити вирок суду щодо сексуального насильства над 14-річною дівчиною у Закарпатті. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Офіс генерального прокурора.

Воловецький районний суд (Закарпатська область) 16 березня ухвалив вирок у кримінальному провадженні щодо трьох неповнолітніх осіб за фактом вчинення сексуального насильства стосовно неповнолітньої дівчини. Наразі вирок не набрав законної сили.

Прокуратура має намір оскаржити вирок у встановленому законодавством порядку.

"Органи прокуратури вживатимуть всіх заходів для захисту прав постраждалої особи та забезпечення справедливого і невідворотного покарання винних у вчиненні злочину", – йдеться у заяві.

Зазначимо, що на Закарпатті суд виніс вирок трьом підліткам, які зґвалтували 14-річну дівчинку влітку 2021 року. Вони зняли це на камеру та поширили відео в мережі.

Суд призначив їм вирок у вигляді п'яти років ув'язнення, але вони були звільнені від відбування покарання через те, що вони неповнолітні. У підсумку їм призначили випробувальний термін на два роки.

При ухваленні рішення у суді врахували, що про зловмисників добре відгукувалися за місцем проживання й навчання та відсутність судимостей. Постраждала просила виплатити 450 тис грн моральної компенсації, але замість цього кожен з обвинувачуваних відшкодував лише по 20 тис грн, внаслідок чого сторона обвинувачення просила стягнути 390 тис грн різниці на користь постраждалої.

Після цього суд задовольнив прохання тільки частково – зловмисники були зобов'язані виплатити неповнолітній по 60 тис грн і покрити процесуальні витрати у розмірі понад 25 тис грн для кожного. Це обурило уповноваженого Верховною Радою з прав людини Дмитра Лубінця, бо він вважає, що суд виніс надто м'яке покарання для юних ґвалтівників.

"Ситуація наступна: спочатку хлопці заманили свою подругу на подвір'я одного з підлітків, а потім до підвалу. Дівчина давно товаришувала з ними, тому пішла. Після чого один з них вдарив дівчину, а потім по черзі зґвалтували її. Усі дії, що вчиняли над потерпілою, підлітки знімали на відео з метою шантажу. Пізніше відео знущань було завантажене в Інтернет та продемонстроване однокласникам в школі", – розповів він.

За словами омбудсмена, права дівчини під час судового процесу грубо порушили, бо його провели за участю адвоката з Центру правової допомоги, інтереси в суді представляла служба захисту дітей місцевої сільради. Річ у тому, що ця сама служба захисту дітей дала ґвалтівникам позитивні характеристики.

Лубінець вже відвідав родину потерпілої, яка надала згоду щодо вжиття заходів, направлених на відновлення прав дитини.

Також ми розповідали, що новий міністр освіти Лісовий відреагував на групове зґвалтування на Закарпатті та вирок суду.

Дивіться також відео 5 каналу: Групове зґвалтування 14-річної: влада перегляне вирок суду щодо підлітків – Лубінець

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше