"103 бали із ЗНО": у чернігівському університеті на вчителя фізики навчається лише один першокурсник – відео

У Національному університеті "Чернігівський колегіум" імені Тараса Шевченка цього року на вчителя фізики вирішив навчатися лише один першокурсник. Хлопець навіть не знає, чи планує працювати за фахом.

За словами завідувача кафедри фізики та астрономії Юрія Дятлова, абітурієнти почали все менше навчатися на природничих науках ще на початку цього століття. Зокрема, у 2006-2007 роках цей університет випустив із кафедри фізики останні великі групи, де загалом було близько 40 студентів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал "Суспільне Чернігів".

"Вони розуміють, що навчатись буде складно, а перспективи хмарні. Вчительські спеціальності потроху-потроху відходять. Вони не в пріоритеті", – розповів Дятлов.

Цього року тут навчається лише один першокурсник на ім'я Ростислав Корнієнко.

"Страшні в мене результати, 103 бали із ЗНО. Чесно кажучи, це було майже спонтанно. Взагалі, у школі я класу до 11-го я фізику не любив. Але під кінець школи я вирішив, що, все ж таки, хочу піти на фізику", – поділився студент.

У Ростислава запитали, чи планує він працевлаштовуватися педагогом.

"Ну, то вже, як життя покаже. Я вважаю, якщо зарплата 6 тисяч, то вчителю немає взагалі, на що жити тоді. Тому так мало їх зараз є", – відповів він.

На опублікованому відео можна побачити, як педагог перевіряє знання студента.

Журналісти також дізналися, що до "Чернігівського колегіуму" у 2021 році вступили на вчителя хімії 3 особи, інформатики – 6, а математики – 10.

За словами начальника Управління освіти і науки облдержадміністрації Миколи Конопацького, внаслідок малої кількості охочих стати вчителями природничих наук у Чернігівській області зіткнулися з проблемою нестачі педагогів. Особливо це стосується сільських шкіл, де вчитель без стажу та додаткових грошей "на руки" отримає приблизно 7 тис грн.

"Найбільше проблематика з учителями природничо-математичного циклу, природничих наук. Математики, фізики, хімії й біології. У нас до 5% учителів суміжних спеціальностей. І 21% учителів пенсійного віку. Це які вже сьогодні працюють у сільській місцевості у більшості. А вступ до вузів практично нульовий", – стверджує Конопацький.

Також він розповів, що на Чернігівщині є потреба у близько 20 людях, які будуть викладати природничі науки.

"Ми мали на кінець року 168 вакансій заявлених, сьогодні їх 42. Приблизно половина – це природничо-математична галузь", – додав начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації.

За словами декана природничо-математичного факультету Олександра Третяка, школярі не бажають навчатися на вищезазначених спеціальностях, коли бачать, за яких умов працюють вчителі.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чи можуть студентів відраховувати та виселяти з гуртожитку за відмову від щеплення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше