Фейспалм

"Звучить, як ватний мем": київська компанія відмовила хлопцю у співбесіді, бо він спілкується українською

Shutterstock

"Йшов восьмий рік війни з Росією..."

Мешканець Києва Антон Капелюшний розповів у своєму Facebook, як йому без попередження скасували співбесіду через те, що він спілкується українською мовою, пише "Дивогляд".

"Думав, що в 2021-му скасовувати співбесіди, до всього, ще й без попередження, через українську мову спілкування - це скоріше постановочні діалоги, але НІТ! Тим більше в так званому цивілізованому ІТ, де давно основною мовою є англійська. Тож компанія TechExpace, вони ж React, вони ж Affreact React, вам там ок взагалі в Україні працювати? Чи може це знову позиція окремого рекрутера?" - написав Капелюшний.

Хлопець показав скріншоти своєї переписки з рекрутером. Сторони вже визначили час співбесіди, під час якої претенденту мали розповісти про компанію і її проекти, однак у кінці розмови рекрутерка запитала Капелюшного, як у нього справи з російською. Хлопець відповів, що чудово розуміє російську і грамотно нею пише, але у спілкуванні віддає перевагу українській або англійській мовам.

Оскільки офіс компанії знаходиться у Києві, то кандидат припустив, що у інших членів команди не повинно виникнути проблеми, якщо він розмовлятиме українською. Рекрутерка погодилася з цим, однак наступного дня, коли настав  час співбесіди, вона не з’явилася у мережі. Лише через 20 хв дівчина відповіла, що саме через українську мову Антону відмовляють у цій позиції.

"Здравствуйте, извините, но, к сожалению, если Вы желаете общаться на украинском, то мы не сможем предложить Вам данную позицию", - написала представниця компанії.

"Окей. Звучить, як мем. Ватний мем" - "Согласна".

Що саме мала на увазі дівчина, коли відповіла, що згодна – невідомо.

У коментарях хлопцю порадили звернутися до Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя. Читачі також здивувалися, що таке можливо в Україні, в якій вже восьмий рік триває війна з Росією.

Зазначимо, це не вперше українцям відмовляють у роботі через те, що вони спілкуються державною мовою. У липні мережа дізналася одразу про дві схожі історії.

Цікаво, що російськомовні "активісти" досі продовжують заявляти, що в Україні їх пригноблюють і всіляко обмежують права. У той час, як насправді виходить навпаки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ