Водойма

СРСР 2.0: росіянин проплив 20 км до берегів Японії, щоб йому там надали притулок

Shutterstock

Російська сторона вже звинуватила Японію, бо та не розкрила інформацію про втікача

Громадянин РФ опинився на японському острові Хоккайдо та попросив політичного притулку. Він стверджує, що проплив 20 км від південнокурильського острова Кунашир, який контролює Російська Федерація. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Yomiuri.

Наразі росіянин затриманий правоохоронцями на острові Хоккайдо. За його словами, він не має з собою паспорта, а також потребує у політичному притулку. 40-річний чоловік є вихідцем із Удмуртії. Кілька років тому він отримав "далекосхідний гектар".

Росіянин скористався гумовим човном, на якому проплив приблизно 20 км. Японія вже звинувачена російською стороною через те, що вона не розкрила інформацію про втікача російським дипломатам.

Поліція Хоккайдо, де з’явився росіянин, який попросив політичного притулку
Поліція Хоккайдо, де з’явився росіянин, який попросив політичного притулку
Фото: Yomiuri

"Поліція стверджує, що їм нічого не відомо, оскільки іноземець переданий до відділення імміграційної служби Японії в Саппоро. Управління безпеки на морі також посилається на повну відсутність даних. Начальник відділу імміграційного контролю саппоровского відділення імміграційної служби Японії, у веденні якого перебуває справа, пояснює неможливість співпраці з російським генконсульством відсутністю вказівок керівництва в Токіо, а також непідтвердженими громадянством цієї людини", – сказано у заяві генерального консульства РФ у Саппоро (Японія), яке передають росЗМІ.

Зазначимо, що цей випадок зовсім не унікальний, бо у 1979 році офіціантка Ліліана Гасинська втекла з радянського теплохода в бухті Сіднея в червоному бікіні. Посольство СРСР вимагало видати свою громадянку, але влада Австралії надала втікачці притулок. За словами жінки, вона все життя ненавиділи комунізм, а також більше не могла терпіти черги і тушонку.

Ліліана Гасинська
Ліліана Гасинська
Фото: Daily Mirror

Схожа ситуація трапилася з професійним пловцем Петром Патрушевим, який у 1962 році зміг втекти з СРСР по морю. Він не мав спеціального спорядження, лише ласти та плавки. Втім, чоловік зміг подолати ділянку Чорного моря від прикордонного курортного міста Батумі до Туреччини (приблизно 35 км).

У СССР його засудили до смертної кари, але вирок так і не привели у виконання, а у 1990 році взагалі його скасували. Патрушев оселився в Австралії, де отримав громадянство.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що російським пропагандистам підгорає після репетиції українських військових до Дня Незалежності, де вони заспівали пісню "Путін – х@йло".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ