Косатки

Поблизу Португалії зграя китів-убивць дві години таранила яхту з людьми – відео

Shutterstock

Екіпаж корабля не на жарт перелякався

Британський яхтсмен Девід Сміт розповів, як нещодавно на корабель, який він переганяв з Франції в Гібралтар, напала зграя косаток. Про це пише Newsweek.

Інцидент стався у кінці жовтня за 30 км від узбережжя Португалії. До 13-метрової яхти підпливли шість чи сім косаток, яких ще називають китами-вбивцями, і почали стукати носами у борт корабля.

Від такого тарану яхта почала сильно розгойдуватися. "Мене нелегко налякати, але це було страшно. Найактивніші були юні косатки - найменші. Рульове колесо дуже швидко оберталося при кожному зіткненні", - розповів яхтсмен.

Він повідомив про це берегову охорону, яка порадила йому вимкнути двигун і спустити вітрила.

Найбільше в той момент яхтсмен турбувався про те, що косатки можуть змістити частину корабля, відому як стерно.

"Якби стерно зламалося, у нас були б справжні проблеми. Я був готовий просити португальську берегову охорону направити гелікоптер, щоб евакуювати нас", - заявив він.

Уся команда судна полегшено зітхнула, коли приблизно через дві години косатки несподівано відпливли.

Зазначимо, останніми місяцями це вже далеко не перший такий випадок, хоча раніше такого практично не траплялося. Океанологи досі намагаються розгадати, що може бути причиною нападів косаток на кораблі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ