Бувай, пуховику: як правильно чистити і зберігати зимовий одяг

Весна набирає обертів і ми вже майже забули про холодні часи, коли всі були закутані у теплі шуби, парки і пуховики.

Це означає, що вже нарешті пора зняти з гачка зимовий одяг і підготувати його до літньої "сплячки". Тому "Дивогляд" вирішив нагадати вам, як правильно прати, чистити і зберігати цей одяг.

Пухові куртки

Пуховик
Пуховик
Фото: Shutterstock

Зовнішня тканина пуховиків зазвичай оброблена спеціальною речовиною, яка перешкоджає проникненню рідини всередину. Під час прання з агресивними мийними засобами цей захисний шар може руйнуватися.

Окрім того, машинне прання пошкоджує пухове наповнення. Пір’їнки всередині обламуються і облізають.

Прати пухові куртки треба якомога рідше у холодній воді з пральним засобом, який не містить відбілювача. Найкраще, якщо це буде спеціальний рідкий засіб для прання.

Якщо після прання ваш пуховик розм'як і втратив форму, підсушіть його в барабані пральної машини з трьома чистими тенісними м'ячами. Щоб розбити пух, який злипся, намагайтеся ретельно висушити річ, навіть якщо одного машинного циклу недостатньо.

Якщо пух зіб’ється в одному місці, візуально це може бути помітно не одразу, а от теплові якості такої куртки значно погіршаться.

Вироби із хутром

Шуба
Шуба
Фото: Shutterstock

Якщо потрібно почистити шубу, комір або капюшон з натуральним хутром, краще скористатися послугами професійної хімчистки, щоб не пошкодити дорогу річ.

Щоб почистити вироби зі штучним хутром, змочіть щітку для одягу теплою водою і розчесіть ворс у напрямку росту.

Шкіряні і замшеві куртки

Шкіряна куртка
Шкіряна куртка
Фото: Shutterstock

Замшевий одяг можна почистити за допомогою спеціальної каучукової щіточки, піднімаючи ворсинки і видаляючи пил або розлучення від крапель води. Якщо ж на куртці є плями — не ризикуйте і віддайте річ у хімчистку.

Шкіряні куртки теж не призначені для прання і чистяться лише і хімчистках. Але, якщо ви помітили невеликі плямки, можна спробувати позбутися від них за допомогою спеціального плямовивідника для шкіряних виробів.

Пам’ятайте, що парфуми і інші косметичні засоби можуть залишити на шкіряних і замшевих дублянках плями і згодом вони будуть пахнути неприємно.

Шерстяні пальто

Пальто
Пальто
Фото: Shutterstock

Шерстяний одяг, який використовується щодня, потрібно буде почистити принаймні двічі за сезон. Інакше, він матиме неохайний і заношений вигляд.

Пил і бруд можна почистити за допомогою щітки, а манжети рукавів і комір очистити за допомогою м’якої ганчірки і рідкого мила.

У кінці сезону пальто краще віддати у хімчистку.

Як зберігати зимовий одяг взимку

  • Перш за все, потрібно почистити і добре просушити куртки. Оберіть плічки відповідного розміру, щоб одяг не зминався.
  • Бажано покласти річ у мішок з бавовняної тканини.
  • Для хутряних і шерстяних виробів, щоб захистити їх від молі, покладіть у кишені і мішечок сушену лаванду або апельсинову цедру.
  • Слідкуйте, щоб у шафі і гардеробі було достатньо місця, щоб куртки не прилягали щільно одна до одної. Повітря має вільно циркулювати. Окрім того, треба не забувати час від часу провітрювати одяг.
  • Дублянки не люблять природне і штучне світло, тому їх треба зберігати у темному місці.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли про 5 помилок, які ви постійно робите під час прання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше